Pjongczang 2018: Zmiana terminu przeprowadzenia kombinacji alpejskiej pań (Aktualizacja)

Photo by Paul on Flickr. (CC BY-SA 2.0)

Photo by Paul on Flickr. (CC BY-SA 2.0)

Z powodu złych prognoz pogodowych zapowiadanych na dzień rozgrywania kombinacji alpejskiej, organizatorzy zdecydowali się zmienić termin rozgrywania rywalizacji z piątku na czwartek. Początek rywalizacji o godz. 3:00.

Po raz kolejny pogoda w Korei Południowej krzyżuje plany organizatorom na igrzyskach olimpijskich. Jak dotąd dwukrotnie przełożono rywalizację alpejską pań w Pjongczang – najpierw slalom gigant, a następnie slalom. Ostatecznie obie konkurencje zostały przeprowadzone w nowych terminach.

Prognozy pogodowe na piątek nie są zbyt optymistyczne dla organizatorów, dlatego w celu uniknięcia kolejnego odwołania zawodów zdecydowali się na wcześniejsze przełożenie kombinacji alpejskiej z piątku na czwartek. Wniosek został zaakceptowany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Do ustalenia pozostaje jedynie godzina startu zawodów, gdyż w ten sam dzień przeprowadzony zostanie slalom panów.

– W nocy z czwartku na piątek pogoda powinna się zmienić. Na piątek przewidywane są opady śniegu oraz wiatr, które utrudniłyby przeprowadzenie konkurencji. Złożyliśmy wniosek do MKOl o zmianę terminu rozgrywania kombinacji alpejskiej. Czwartek pod względem warunków atmosferycznych to obiecujący dzień. Teraz tylko musimy ustalić godziny startowe konkurencji – powiedział dyrektor alpejskiego Pucharu Świata pań Atle Skårdal.

Aktualizacja

Pierwszy przejazd do kombinacji alpejskiej (zjazd) zaplanowano na godz. 3:30, a drugi przejazd (slalom) rozpocznie się o godz. 7:00.

Źródło: skiweltcup.tv

1 thought on “Pjongczang 2018: Zmiana terminu przeprowadzenia kombinacji alpejskiej pań (Aktualizacja)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: