Pjongczang 2018: Złoto dla Martina Fourcade’a, sensacyjne podium Szweda Samuelssona

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Martin Fourcade odrobił straty z wczorajszego sprintu i wygrał bieg pościgowy na dystansie 12,5 km podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Francuz wyprzedził Szweda Sebastiana Samuelssona i Niemca Benedikta Dolla.

Zawodnicy ruszyli na trasę biegu pościgowego z zachowaniem różnic czasowych z wczorajszego sprint. Jako pierwszy wystartował Arnd Peiffer, a tuż za nim Czech Michal Krcmar i Włoch Dominik Windisch. Z ósmym numerem ruszył Martin Fourcade, który chciał sobie powetować niepowodzenie w sprincie.

Reprezentant Trójkolorowych bardzo szybko dogonił rywali i pokonywał trasę razem z nimi, ale na pierwszym strzelaniu zanotował jedno pudło i znowu stracił cenne sekundy do prowadzącego Peiffera. Francuz był dziś jednak doskonale dysponowany biegowo i dzięki temu szybko nadrabiał dystans do konkurentów.

Kolejne trzy strzelania były już prawdziwym popisem francuskiego mistrza. Obrońca tytułu strącił 15 krążków i mógł świętować złoty medal. Ostatnia runda biegowa była zatem dla Fourcade’a tylko rundą honorową, bowiem nie było możliwości, aby rywale odrobili do niego ponad 40 sekund.

Zaciętą walkę o tytuł wicemistrza olimpijskiego stoczyli Szwed Samuelsson i Niemiec Doll. Początkowo bliżej srebra był reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, ale ostatnie słowo należało do 20-letniego Samuelssona. Biathlonista Trzech Koron pokonał Benedikta Dolla i w debiucie olimpijskim mógł się cieszyć z medalu. Brąz przypadł zawodnikowi z Niemiec. Czwarte miejsce zajął Norweg Tarjei Boe, a piąty był Simon Schempp.

Grzegorz Guzik biegał sześć rund karnych i uplasował się na 56. miejscu.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.