Pjongczang 2018: Zapowiedź slalomu giganta kobiet – drugie podejście (lista startowa)

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Slalom gigant miał być pierwszą kobiecą konkurencją podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. Zawody te miały się odbyć w poniedziałek, ale zostały odwołane z powodu wiatru i przełożone na czwartek. W ten sposób olimpijska rywalizacja kobiet miała rozpocząć się od slalomu w środę. Te zawody również przełożono, dlatego to jednak gigant będzie rozegrany jako pierwszy. A przynajmniej taką mamy nadzieję. 

Na razie w Korei rządzi wiatr, który jest największym zwycięzcą alpejskiej rywalizacji na igrzyskach w Pjongczangu. Z czterech zaplanowanych zawodów udało się przeprowadzić tylko jedne – w kombinacji mężczyzn we wtorek. Na szczęście spodziewana jest poprawa pogody i wiatr od czwartku ma być już nie tak silny jak w poprzednich dniach. W ten dzień, czyli 15 lutego ma odbyć się m.in. slalom gigant kobiet, pierwotnie zaplanowany na miniony poniedziałek. W tej konkurencji zostaną przyznane pierwsze medale olimpijskie dla kobiet. Spośród medalistek poprzednich igrzysk w gigancie, na starcie w Yongpyong, gdzie rozegrane zostaną zawody, pojawią się Anna Veith, która w Soczi zdobyła srebro oraz Viktoria Rebensburg, która wywalczyła wówczas medal brązowy. Nie będzie natomiast złotej medalistki – Tiny Maze, która zakończyła już karierę. Wśród głównych faworytek wymienia się Rebensburg, która jest liderką klasyfikacji slalomu giganta, a także Tessę Worley, Mikaelę Shiffrin i Federicę Brignone.

Więcej na temat slalomu giganta pisaliśmy w zapowiedzi przed poniedziałkowymi zawodami, do której przeczytania serdecznie zapraszamy. Wyłączając termin zawodów w nim zawarty, jest on wciąż aktualny.

Lista startowa

Pierwszy przejazd slalomu giganta zaplanowano na godz. 2:00. Drugi rozpocząć się ma o godz. 5:45. Jako pierwsza na trasę Rainbow 1 wyruszy Manuela Moelgg, która w tym sezonie trzykrotnie plasowała się na trzecim stopniu podium tej konkurencji w zawodach Pucharu Świata. Kto wie, może 34-latka jutro także zaskoczy? Z numerem drugim wystartuje jedna z faworytek Tessa Worley. Po niej wystartuje Federica Brignone. Mikaela Shiffrin na trasie pojawi się jako siódma.

W jutrzejszym slalomie gigancie wystartuje także reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel. Polka pojedzie z numerem 38.

Na liście startowej widnieje 81 zawodniczek z 49 krajów.

Zapowiedź slalomu giganta (pierwsza próba)

Program i wyniki zawodów w narciarstwie alpejskim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.