Pjongczang 2018: Wypowiedzi skoczków po konkursie drużynowym

Za skoczkami już ostatni przystanek na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang, którym był konkurs drużynowy. Jak zawodnicy go podsumowali? 

Nasza reprezentacja zajęła znakomite trzecie miejsce, zdobywając pierwszy w historii medal w konkursie drużynowym na olimpiadzie. – Uważam, że każdy z nas zrobił to co najlepiej potrafił. Mamy brąz! – podsumował Kamil Stoch, który i dziś pokazał świetną klasę skacząc daleko w obu seriach.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Stefan Hula, dla którego były to najlepsze igrzyska w karierze. – Walczyliśmy do końca o jak najlepszy wynik i było blisko. Jesteśmy z siebie dumni i przede wszystkim jesteśmy szczęśliwi – powiedział 31-latek ze Szczyrku.

Najbliżej z naszych lądował dziś Maciej Kot, jednak jego próby także były na wysokim poziomie. – Ciężko było mi dzisiaj skakać na wysokim poziomie po tym co stało się w konkursach indywidualnych. Udało się jednak przeanalizować wcześniejsze skoki, ustalić plan działania i cieszę się, że go zrealizowałem. Jestem dumny, że jestem częścią tej drużyny – stwierdził Kot.

Znakomitą dyspozycję zaprezentował Dawid Kubacki, który latał dziś najdalej z Biało-Czerwonych. – To jest spełnienie marzeń każdego z nas, niezależnie od koloru medalu. To jest medal olimpijski i nie każdy ma okazję walczyć o niego, a my go zdobyliśmy. To jest bardzo duży plus dla naszej drużyny. Te radosne chwile na długo pozostaną nam w pamięci – rzekł Kubacki, który początku tych igrzysk nie mógł uznać za udany.

Złoty medal w rywalizacji drużynowej przypadł dziś Norwegom, którzy potwierdzili swoją dominację oraz to, że wcześniejsze wygrane w Pucharze Świata i mistrzostwach świata w lotach nie był dziełem przypadku. – To był nasz główny cel przed tym sezonem. To że jesteśmy na siłach osiągnąć to o czym rozmawialiśmy przed sezonem jest dla nas czymś wielkim.

Źródło: sport.tvp.pl/fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.