Pjongczang 2018: Vincent Kreichmayr najlepszy w ostatnim treningu zjazdu, Kłusak 65.

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Vincent Kriechmayr najlepiej poradził sobie w ostatnim treningu zjazdu przed olimpijskim zmaganiem o medale w Pjongczangu. Za nim znaleźli się Norwegowie: Kjetil Jansrud i Aksel Lund Svindal.

W Pjongczangu rozegrano dziś ostatni trening zjazdu mężczyzn przed jutrzejszą rywalizacją o medale olimpijskie. Najlepiej poradził sobie dzisiaj Vincent Kriechmayr. Austriak był jednym z dwójki zawodników, którzy pokonali trasę z czasem poniżej 1:41,0 sek. Dokładnie zmierzono mu 1:40,76 sek. Podczas wszystkich treningów rozegranych w Korei na drugim miejscu plasował się Kjetil Jansrud. Norweg tym razem stracił do pierwszego miejsca 0,12 sek. Pierwszy raz w czołowej trójce znalazł się utytułowany norweski alpejczyk Aksel Lund Svindal, który przejechał trasę o 0,35 sek wolniej od Kriechmayra. Brice Roger, który znalazł się na czwartym miejscu, zanotował stratę 0,56 sek.

Michał Kłusak, który jest jedynym Polakiem na liście wyników, tym razem zanotował najsłabszy czas ze wszystkich trzech treningów. Nasz zawodnik straciła pięć sekund i dwadzieścia sześć setnych, co pozwoliło mu na sześćdziesiąte piąte miejsce. Rywalizacja o medale jutro o 3:00 w nocy czasu polskiego.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.