fot.bi.gazeta.pl/

fot.bi.gazeta.pl/

Dzień przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich odbyły się kolejne treningi saneczkarzy. Tym razem do mężczyzn dołączyły także kobiety. Tym samym mogli śledzić dzisiaj starty Ewy Kuls-Kusyk, Natalii Wojtuściszyn, Macieja Kurowskiego i Mateusza Sochowicza.

W pierwszym dzisiejszym treningu mężczyzn Maciej Kurowski zajął 10. miejsce, a Mateusz Sochowicz uplasował się tuż za nim. Wygrał mistrz olimpijski Felix Loch z wynikiem 47.779. W drugim ślizgu treningowym lepszy od Locha okazał się jego rodak Johannes Ludwig. Niemiec uzyskał wynik 47.876. Szóste miejsce ze stratą 378 tysięcznych zajął Mateusz Sochowicz. Maciej Kurowski był 11. Polacy startowali w grupie A. W obydwu przejazdach grupy B najlepszy był Włoch Kevin Fischnaller.

Reprezentantki Polski zostały przypisane do grupy B razem m.in. z Niemkami, Austriaczkami, Włoszkami i Łotyszkami. W pierwszym przejeździe dobrze zaprezentowała się Natalia Wojtuściszyn, która z wynikiem 46.833 zajęła 5. pozycję. Ewa Kuls-Kusyk była 13. z czasem 47.425. Wygrała Natalie Geisenberger. Mistrzyni olimpijska z Soczi uzyskała wynik 46.514. Reprezentantka Niemiec wygrała także drugi trening. W nim Ewa Kuls-Kusyk zajęła 11. miejsce z czasem 47.432. Natalia Wojtuściszyn nie ukończyła ślizgu.

Wyniki czwartkowych treningów

źródło: pyeongchang2018.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.