Pjongczang 2018: Treningi kombinatorów dla Jarla Magnusa Riibera

0

fot. dagbladet.no

fot. dagbladet.no

Za nami treningi kombinatorów norweskich na skoczni normalnej w Pjongczangu. Wiatr na igrzyskach w Korei nadal nie odpuszcza. W trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Norweg Jarl Magnus Riiber. 

W dzisiejszej pierwszej, jak i pozostałych seriach treningowych na skoczni normalnej najdalej poszybował Jarl Magnus Riiber, który uzyskał 110 m. Drugi wynik uzyskał Niemiec Johannes Rydzek (104,5 m), a trzeci był lider Pucharu Świata Akito Watabe (101,5 m). Polacy w pierwszych skokach wypadli przeciętnie. Najlepiej Paweł Słowiok, który po skoku na 92,5 m zajął 29. miejsce. Szczepan Kupczak (89,5 m) i Adam Cieślar (86 m) zajęli miejsca tuż obok siebie i wylądowali na 38 i 39. pozycji. Nieco dalej na 46.miejscu uplasował się Wojciech Marusarz (82 m).

Wyniki I serii treningowej

Druga seria to znów popis Norwega, który co prawda nie wylądował najdalej, ale wynik 105,5 m pozwolił mu na zajęcie pierwszej lokaty. Drugie miejsce przypadło Finowi Eero Hirvonenowi, który poszybował o dwa metry dalej od Riibera. Trzeci wynik dla Japończyka Go Yamamoto (104 m). Tym razem wszyscy reprezentanci Polski uplasowali się w trzeciej dziesiątce. Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz po skokach na 90 m zajęli odpowiednio 24 i 25. miejsce. Pół metra bliżej lądował Adam Cieślar, który zajął 28. pozycję. Dwa oczka niżej znalazł się Paweł Słowiok (88,5 m). W treningu udziału nie wzięli Niemcy.

Wyniki II serii treningowej 

W trzecim skoku ponownie najdalej wylądował Jarl Magnus Riiber – 104 m. Dobry skok oddał również Akito Watabe, który uzyskał 102,5 m i zajął drugą pozycję. Również 104 m uzyskał Bernhard Gruber z Austrii, który zajął 3. miejsce. Bardzo dobrym skokiem popisał się w tej serii Polak Szczepan Kupczak, który uzyskał 98,5 m i zajął wysokie 8. miejsce. Lepiej zaprezentował się również Paweł Słowiok, który po skoku na 91,5 m zajął 21. miejsce. Tylko 79,5 m uzyskał Wojciech Marusarz, co dało mu 38. lokatę. W treningu nie wystartowało wielu zawodników z czołówki, m.in. Eric Frenzel, Fabian Riessle, Johannses Rydzek czy Eero Hirvonen ale również Polak Adam Cieślar.

Wyniki III serii treningowej 

źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.