Pjongczang 2018: Takie medale czekają na Polaków

fot. IOC/PyeongChang 2018

fot. IOC/PyeongChang 2018

Nieco ponad cztery miesiące pozostały do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Organizatorzy zaprezentowali dziś w Nowym Jorku medale, jak będą czekały na najlepszych zawodników poszczególnych dyscyplin.

fot. IOC/PyeongChang 2018

Sportowcy, którzy wezmą udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wiedzą już o jakie medale powalczą w Pjongczang. Organizatorzy zaprezentowali dziś w Nowym Jorku wygląd krążków, które odzwierciedlają najważniejsze aspekty koreańskiego życia i kultury. – Koreańska kultura jest w samym sercu projektu. Hangul, koreański alfabet i fundament koreańskiej kultury – został włączony w projekt medali. Seria spółgłosek została wybrana, aby symbolizować wysiłek sportowców z całego świata, którzy razem wzbogacają swoją młodość, solidarność i dziedzictwo narodowe na etapie Pjongczang 2018. Oficjalny slogan Igrzysk – “Passion Connected” uosabia także tę wiarę i wartości olimpijskie; doskonałości, przyjaźni i szacunku – czytam na oficjalnej stronie ZIO.

fot. IOC/PyeongChang 2018

Dwuwymiarowe spółgłoski zostały przekształcone w trójwymiarowe postaci i przecinane w cylindryczne kształty, aby ukończyć projekt, który pokazuje dyscyplinę sportową i wydarzenie. Przód medalu nosi dynamiczne przekątne symbolizujące zarówno historię Olimpiady, jak i determinację uczestników. W tylnej części medalu znajduje się dyscyplina sportowa i impreza wraz z godłem imprezy. Złote, srebrne i brązowe medale będą zachowane w pięknej obudowie, która wzoruje się na inspiracji z sylwetek architektury koreańskiej i ma drewniane wykończenie, podobnie jak wiele świątyń i budynków na wsi. Medale zostały zaprojektowane przez Lee Suk-woo, przemysłowego projektanta z Korei. Ma on na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia.

Źródło: pyeongchang2018.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.