Pjongczang 2018: Stoch i Kubacki wśród faworytów po kwalifikacjach. “Nie słyszałem o tym”

Kwalifikacje do konkursu olimpijskiego na normalnym obiekcie w Pjongczangu już za nami. To była udana seria, w której drugie miejsce zajął Kamil Stoch a trzeci był Dawid Kubacki. – Moje skoki nie są najlepsze – komentował Kamil Stoch.

Polscy skoczkowie od początku pobytu w Pjongczangu prezentują znakomitą formę. Pierwsze treningi zdominowali a w dzisiejszych kwalifikacjach Kamil Stoch zajął drugie miejsce a tuż za nim sklasyfikowany został Dawid Kubacki. – Po to trenuję, żeby walczyć o medale, a czy go zdobędę? Okaże się w sobotę, więc poczekajmy. Jeśli chodzi o obiekt, to każdy jest w sumie inny, a jednocześnie… taki sam – komentował swoje świetne skoki Dawid. Werner Schuster, trener reprezentacji Niemiec powiedział, że Kubacki w jego oczach wyrósł na murowanego kandydata do medalu. To przez jego atomowe wybicie. – Nie słyszałem o tym, ale też nie zajmuję się takimi typowaniami. Mi to w niczym nie pomoże – mówił nasz zawodnik.

Ze swoich prób nie do końca zadowolony był dzisiaj Kamil Stoch. Obrońca tytułu w pięciu oddanych skokach w Alpensia Ski Jumping Centre, tylko raz wypadł z czołowej trójki. Właśnie dlatego opinia samego zainteresowanego o swoich próbach może niektórych dziwić. – Przede wszystkim staram się skakać na tyle, na ile obecnie potrafię. Wiem też jednak, że wciąż mogę zrobić coś lepiej – komentował Stoch. Kwalifikacyjny skok naszego mistrza był dobry technicznie, ale został spóźniony. Odniósł się też do niskich temperatur, jakie panują w Korei. – To prawda. Czuć trochę na górze, że organizm się wychładza, ale mamy też swoje sposoby na to, by utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Mam nadzieję, że w sobotnim konkursie będą równe warunki i nie trzeba będzie schodzić za często z belki – dodawał.

Źródło: TVP / Sport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.