Pjongczang 2018: Skoczkowie wracają do rywalizacji. Dziś treningi na dużej skoczni (lista startowa)

Konkurs na normalnej skoczni to już historia. Najlepsi skoczkowie świata wezmą udział w 3 seriach treningowych w celu zapoznania się z obiektem. W szczególności należy zwrócić uwagę na postawę biało-czerwonych, którzy prezentują dobrą formę i zaliczani są w gronie faworytów do walki o medale olimpijskie. 

Już o godzinie 12:00 rozpocznie się pierwsza z trzech serii treningowych. Na rozbiegu zobaczymy 65 skoczków z 19 krajów. Oficjalny rekord należy do Stephana Leyhe oraz Anze Laniska, kórzy 15 lutego 2017 roku uzyskali podczas zawodów Pucharu Świata 139,5 metra. Nie jest to jednak najdłuższy skok oddany na tym obiekcie. Taki oddali między innymi: Kamil Stoch oraz Stefan Kraft. Reprezentant Polski skoczył 142.  metry podczas treningu 14. lutego ubiegłego roku. Dzień później podczas serii próbnej taką samą odległość uzyskał wyżej wspomniany Austriak. Punkt konstrukcyjny ustanowiony został na 125 metrze, a rozmiar skoczni (HS) wynosi 142. metry.

Największe nadzieje wiążemy z reprezentantami naszego kraju. Jako pierwszy z 45. numerem startowm zaprezentuje się Maciej Kot, a następnie 52. Piotr Żyła, 53. Stefan Hula, 56. Dawid Kubacki oraz 65. Kamil Stoch.

Treningi będą miały ogromne znaczenie dla Stefana Horngachera, bowiem będzie musiał wybrać spośród piątki zawodników – czwórkę, która otrzyma prawo startu podczas piątkowych kwalifikacji.

Program:

Środa, 14.02.2018:

12:00 – 3 serie treningowe (20:00 czasu lokalnego)

lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.