Pjongczang 2018: Siebenhofer najlepsza w trzecim treningu zjazdu

fot. facebook.com/ramona.siebenhofer

fot. facebook.com/ramona.siebenhofer

Dzisiaj odbył się trzeci, ostatni trening zjazdu kobiet, który zwyciężyła Ramona Siebenhofer. Na drugim miejscu znalazła się Michelle Gisin, a na trzecim Nadia Fanchini.

Austriaczka pokonała trasę z czasem 1:40,67 sek., omijając jednak jedną z bramek, co dało jej 0,20 sek. przewagi nad drugą zawodniczką, Szwajcarką Michelle Gisin. Fanchini minimalnie przegrała z Gisin i ostatecznie jej strata do liderki wyniosła 0,21 sek. Czwarty rezultat należał do Lindsey Vonn, a czas jej przejazdu wyniósł 1:40,96 sek. Co ciekawe, na piątym miejscu znalazła się Mikaela Shiffrin, która okazała się gorsza od zwyciężczyni o 0,34 sek. Amerykanki, podobnie jak Siebenhofer, nie przejechały przez wszystkie bramki. W czołówce znalazły się także: Ragnhild Mowinckel (+0,35 sek.), Lara Gut (+0,48 sek.), Nicol Delago (+0,55 sek.), Johanna Schnarf (+0,58 sek.) oraz Ricarda Haaser (+0,59 sek.).

W treningu wzięło udział 45 zawodniczek, na starcie zabrakło m.in. Maryny Gąsienicy-Daniel, Federiki Brignone, Tiny Weirather czy Anny Veith, która już zakończyła swoje występ na igrzyskach w Pjongczang.

Wyniki treningu

Program zawodów w narciarstwie alpejskim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.