Pjongczang 2018: Rywalizacja drużyn odbędzie się na nowych zasadach

fot. przegladsportowy.pl

fot,przegladsportowy.pl

Rywalizacja panczenistów w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu rozkręciła się na dobre. Przed nami jeszcze wiele konkurencji indywidualnych i zawody drużyn. W przypadku ostatnich zmagań warto podkreślić, że tym razem walka o medale zostanie rozegrana na innych warunkach.

Podczas tych igrzysk rywalizacja drużyn odbędzie się w zmienionej formule. W pierwszej rundzie nie będzie już systemu pucharowego, a do drugiej, która jest zarazem półfinałem, awansują cztery drużyny z najlepszym czasem. To zwiększa szanse na medal słabszym drużynom, bo nie będzie takiej możliwości, aby w pierwszej rundzie trafić na mocnego rywala. W ostatnich dwóch zimowych igrzyskach olimpijskich zawody drużynowe w łyżwiarstwie szybkim dla Polaków kończyły się znakomicie. W Vancouver nasze Panie niespodziewanie zdobyły brązowy medal, a w Soczi srebro. Dodatkowo nasi panczeniści cztery lata temu zdobyli brąz.

Wyścig drużynowy Pań odbędzie się w środę 21 lutego o godzinie 12:00 czasu polskiego. Drużyna mężczyzn nie uzyskała kwalifikacji olimpijskiej i jest pierwsza na liście rezerwowej. Jeśli któraś z nacji wycofałaby się ze startu, to Polacy dostaliby szanse na udział.

Źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.