Pjongczang 2018: Rosyjskich sportowców na igrzyska ubywa. Kolejne ważne nazwiska skreślone

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie odpuszcza sportowcom z Rosji, którzy są podejrzani o doping. Podczas imprezy czterolecia zabraknie czołowych zawodników w biegach narciarskich, biathlonie oraz łyżwiarstwie szybkim.

Do rywalizacji o najważniejszy złoty krążek w karierze sportowca nie włączy się Wiktor Ahn. Sześciokrotny mistrz olimpijski w short tracku z Turynu oraz Sochi znajduje się w raporcie WADA komisji MacLarena, który wykrył już wiele przewinień sportowców z Rosji – tych z igrzysk w Londynie oraz Sochi oraz mistrzostw świata w lekkoatletyce w Moskwie. Mimo, że Ahn był jednym z pierwszych zawodników wyrażających chęć wystąpienia pod neutralną flagą, czyli uczestniczenia na igrzyskach, ale nie reprezentowania narodowości rosyjskiej, nie będzie mógł powalczyć o medale, ponieważ jest podejrzany o stosowanie dopingu.

Do startu na igrzyskach nie dopuszczeni zostali również dwukrotny mistrz świata Sergiej Ustiugov oraz podwójny medalista olimpijski Anton Szypulin. Najprawdopodobniej oba te nazwiska również znajdują się w raporcie MacLarena, choć, według Stanisława Pozdniakowa, zawodnicy nie mają nic wspólnego z zażywaniem dopingu. – Wiktor Ahn, Anton Szypulin i Siergiej Ustiugow nie byli zamieszani w prace komisji Oswalda. Nigdy też nie mieli nic wspólnego z dopingiem, a liczne badania wykazały, że są “czystymi” sportowcami. Mimo wszystko ich nazwisk nie ma na liście potencjalnych uczestników igrzysk – mówi były rosyjski szermierz.

Podczas igrzysk olimpijskich zobaczymy zaledwie trzech rosyjskich biathlonistów. U panów będzie to tylko Anton Babikov, dziewiętnasty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wśród pań ujrzymy trzydziestą w tym zestawieniu Tatiane Akimową oraz niesklasyfikowaną Ulianę Kajszewą.

Źródło: sportowefakty.wp.pl, sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.