fot. sportsfeatures.com?php>
Już dzisiaj rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu, które potrwają do 18 marca. Przygotowaliśmy dla was dokładny plan igrzysk, transmisji i startów reprezentantów Polski.
?php>Codziennie na naszej stronie znajdziecie podsumowania rywalizacji reprezentantów Polski. Ceremonię otwarcia igrzysk można będzie zobaczyć na żywo dziś 9 marca, o godz. 12:00 na antenie TVP Sport. Podobnie jak ceremonię zamknięcia 18 marca również o godz. 12:00. Transmisje z zawodów będzie można oglądać przede wszystkim na kanale Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i stronie paralympic.org. Telewizja Polska na żywo nie będzie transmitować zawodów, ale w formie relacji w odcinkach na kanale TVP1 oraz TVP Sport. Więcej informacji na temat relacji telewizyjnych tutaj.
?php>Polskę na igrzyskach reprezentować będzie ośmioro zawodników:?php>
Program Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich Pjongczang 2018?php>
?php>
Piątek, 9.03?php>
?php>
12:00 - Ceremonia otwarcia?php>
?php>
Sobota, 10.03?php>
?php>
Narciarstwo alpejskie?php>1:30 - Zjazd kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący?php>
Następnie zjazd mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący?php>
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski?php>
?php>
Biathlon ?php>
2:00 - sprint kobiet 6 km na siedząco?php>
2:25 - sprint mężczyzn 7,5 km na siedząco?php>
3:45 - sprint kobiet 6 km na stojąco?php>
4:05 - sprint mężczyzn 7,5 km na stojąco?php>
5:15 - sprint kobiet 6 km niedowidzący?php>
6:00 - sprint mężczyzn 7,5 km niedowidzący?php>
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Iweta Faron, Witold Skupień?php>
?php>
Hokej ?php>
4:00 - mecz eliminacyjny Norwegia - Włochy?php>
7:30 - mecz eliminacyjny Korea Południowa - Japonia?php>
11:00 - mecz eliminacyjny Kanada - Szwecja?php>
?php>
Curling na wózkach ?php>
6:35 - Round Robin, sesja 1?php>
11:35 - Round Robin, sesja 2?php>
?php>
Niedziela, 11.03?php>
?php>
Narciarstwo alpejskie ?php>
1:30 - Super G kobiet: niedowidzący, na stojąco, na siedząco?php>
Następnie Super G mężczyzn: niedowidzący, na stojąco, na siedząco?php>
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski?php>
?php>
Biegi narciarskie?php>2:00 - Bieg mężczyzn 15 km na siedząco godz?php>
3:15 - Bieg kobiet 12km na siedząco?php>
Startujący Polacy: Kamil Rosiek?php>
?php>
Hokej?php>4:00 - mecz eliminacyjny USA - Japonia?php>
7:30 - mecz eliminacyjny Korea Południowa - Czechy?php>
11:00 - mecz eliminacyjny Kanada - Włochy?php>
?php>
Curling na wózkach?php>1:35 - Round Robin, sesja 3?php>
6:35 - Round Robin, sesja 4?php>
11:35 - Round Robin, sesja 5?php>
?php>
Poniedziałek, 12.03?php>
?php>
Biegi narciarskie?php>2:00 - Bieg mężczyzn 20 km na stojąco, styl dowolny?php>
2:25 - Bieg mężczyzn 20 km, niedowidzący, styl dowolny?php>
4:00 - Bieg kobiet 15 km, niedowidzący, styl dowolny?php>
4:15 - Bieg kobiet 15 km, na stojąco, styl dowolny?php>
Startujący Polacy: Łukasz Kubica, Piotr Garbowski, Iweta Faron, Witold Skupień?php>
?php>
Hokej?php>4:00 - mecz eliminacyjny USA - Czechy?php>
7:30 - mecz eliminacyjny Kanada - Norwegia?php>
11:00 - mecz eliminacyjny Włochy - Szwecja?php>
?php>
Snowboard?php>Od 2:30 - snowboard cross, kwalifikacje, ćwierćfinały, półfinały, finały rywalizacji mężczyzn z uszkodzeniami górnej kończyny, mężczyzn i kobiet z uszkodzeniami dolnej kończyny?php>
Startujący Polacy: Wojciech Taraba?php>
?php>
Curling na wózkach?php>1:35 - Round Robin, sesja 6?php>
6:35 - Round Robin, sesja 7?php>
11:35 - Round Robin, sesja 8?php>
?php>
Wtorek, 13.03?php>
?php>
Narciarstwo alpejskie?php>
1:30 - Superkombinacja kobiet i mężczyzn na stojąco, na siedząco, niedowidzący (super G)?php>
7:00 - Superkombinacja kobiet i mężczyzn na stojąco, na siedząco, niedowidzący (slalom)?php>
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski ?php>
?php>
Biathlon?php>2:00 - bieg na 10 km kobiet, na siedząco?php>
2:55 - bieg na 12,5 km mężczyzn, na siedząco?php>
4:30 - bieg na 10 km kobiet, na stojąco?php>
4:50 - bieg na 12,5 km mężczyzn, na stojąco?php>
6:20 - bieg na 10 km kobiet, niedowidzący?php>
6:40 - bieg na 12,5 km mężczyzn, niedowidzący?php>
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Iweta Faron?php>
?php>
Hokej?php>4:00 - mecz eliminacyjny USA - Korea Południowa?php>
7:30 - mecz eliminacyjny Norwegia - Szwecja?php>
11:00 - mecz eliminacyjny Czechy - Japonia?php>
?php>
Curling na wózkach?php>1:35 - Round Robin, sesja 9?php>
6:35 - Round Robin, sesja 10?php>
11:35 - Round Robin, sesja 11?php>
?php>
Środa, 14.03?php>
?php>
Narciarstwo alpejskie?php>
1:30 - Slalom mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (pierwszy przejazd)?php>
6:00 - Slalom mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (drugi przejazd)?php>
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski ?php>
?php>
Biegi narciarskie?php>2:00 - kwalifikacje sprintu mężczyzn i kobiet: na siedząco, na stojąco, niedowidzący, styl klasyczny?php>
5:06 - półfinały sprintu mężczyzn i kobiet: na siedząco, na stojąco, niedowidzący, styl klasyczny?php>
5:06 - finały sprintu mężczyzn i kobiet: na siedząco, na stojąco, niedowidzący, styl klasyczny?php>
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Wojciech Skupień, Łukasz Kubica ?php>
?php>
Hokej?php>8:00 - Mecze fazy Play-off, miejsca 5-8?php>
12:00 - Mecze fazy Play-off, miejsca 5-8?php>
?php>
Curling na wózkach?php>1:35 - Round Robin, sesja 12?php>
6:35 - Round Robin, sesja 13?php>
11:35 - Round Robin, sesja 14?php>
?php>
Czwartek, 15.03?php>
?php>
Narciarstwo alpejskie?php>1:30 - Slalom kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (pierwszy przejazd)?php>
4:30 - Slalom kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (drugi przejazd)?php>
?php>
Hokej?php>4:00 - Mecz półfinałowy?php>
12:00 - Mecz półfinałowy?php>
?php>
Curling na wózkach ?php>
1:35 - Round Robin, sesja 15?php>
6:35 - Round Robin, sesja 16?php>
11:35 - Round Robin, sesja 17?php>
?php>
Piątek, 16.03?php>
?php>
Biathlon?php>2:00 - Bieg indywidualny kobiet 12,5 km na siedząco?php>
2:20 - Bieg indywidualny mężczyzn 15 km na siedząco?php>
4:00 - Bieg indywidualny kobiet 12,5 km na stojąco?php>
5:00 - Bieg indywidualny mężczyzn 15 km na stojąco?php>
6:40 - Bieg indywidualny kobiet 12,5 km niedowidzący?php>
6:50 - Bieg indywidualny mężczyzn 15 km niedowidzący?php>
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Iweta Faron?php>
?php>
Hokej?php>8:00 - mecz o 7. miejsce?php>
12:00 - mecz o 5.miejsce?php>
?php>
Snowboard?php>Od 2:30 - Banked Slalom, mężczyźni z uszkodzeniami górnej kończyny, mężczyźni i kobiety z uszkodzeniami dolnej kończyny?php>
Startujący Polacy: Wojciech Taraba?php>
?php>
Curling na wózkach?php>7:35 - półfinały?php>
?php>
Sobota, 17.03?php>
?php>
Narciarstwo alpejskie?php>1:30 - Slalom gigant mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (pierwszy przejazd)?php>
6:00 - Slalom gigant mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (drugi przejazd)?php>
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski ?php>
?php>
Biegi narciarskie?php>2:00 - Bieg mężczyzn 10 km, styl klasyczny, niedowidzący?php>
2:15 - Bieg mężczyzn 10 km, styl klasyczny, na stojąco?php>
3:45 - Bieg kobiet 7,5km, styl klasyczny, na stojąco?php>
3:55 - Bieg kobiet 7,5km, styl klasyczny, niedowidzący?php>
4:40 - Bieg mężczyzn 10 km, styl klasyczny, na siedząco?php>
4:55 - Bieg kobiet 7,5km, styl klasyczny, na siedząco?php>
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Wojciech Skupień, Łukasz Kubica ?php>
?php>
Hokej?php>4:00 - Mecz o brązowy medal?php>
?php>
Curling na wózkach?php>1:35 - Mecz o brązowy medal?php>
6:35 - Mecz finałowy o złoty medal?php>
?php>
Niedziela, 18.03?php>
?php>
Narciarstwo alpejskie?php>
1:30 - Slalom gigant kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (pierwszy przejazd)?php>
4:30 - Slalom gigant kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (drugi przejazd)?php>
?php>
Biegi narciarskie?php>2:00 - Sztafeta mieszana 4 x 2,5 km?php>
3:00 - Sztafeta Open 4 x 2,5 km?php>
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Wojciech Skupień, Łukasz Kubica (sztafeta open) ?php>
?php>
Hokej ?php>
4:00 - Mecz finałowy?php>
?php>
12:00 - Ceremonia zamknięcia?php>
?php>
źródło: informacja własna / paralympic.org / pyeongchang2018.com
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz