Pjongczang 2018: Prognozy medalowe dla Polski, Stoch obroni tytuł

Serwis Gracenote jak przed każdymi igrzyskami olimpijskimi opublikował swoje prognozy medalowe na rywalizację olimpijską w Pjongczang. Z przewidywań wynika, że Polska zdobędzie trzy medale.

Trzy krążki, które według Gracenote powędrują do naszego kraju mają być zdobyte przez skoczków. Aż trzy medale ma wywalczyć Kamil Stoch: brązowy na skoczni normalnej, złoty na skoczni dużej i złoty w konkursie drużynowym. Oznacza to, że Stoch nie tylko obroni tytuł na dużej skoczni ale również razem z medalem drużynowym i dwoma wywalczonymi przed czterema laty w Soczi, może zostać czterokrotnym mistrzem olimpijskim. Obok Kamila w konkursach indywidualnych na podium mają stać: Stefan Kraft i Andreas Wellinger. Kraft na normalnej skoczni ma zostać mistrzem olimpijskim.

Trzy medale skoczków to niestety jedyne jakie reprezentacja polski ma wywalczyć w Korei Południowej. Według serwisu medalu nie zdobędzie Justyna Kowalczyk, ale z aż pięcioma krążkami z Pjongczang ma wrócić Martit Bjoergen. Jednak złote medale Norweżka ma wywalczyć jedynie w biegu na 30 km klasykiem, w biegu łączonym na 15 km oraz sztafecie. Prawdziwą królową biathlonu ma być Laura Dahlmeier, która może wywalczyć aż pięć medali.

Według stworzonej symulacji w klasyfikacji medalowej najlepsi będą reprezentanci Niemiec, z 40. medalami na koncie. Drugi wynik dla Norwegi – 37 medali, a trzeci dla USA – 29 medali.

źródło: sport.pl / sport.onet.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.