Pjongczang 2018: Polki w finale sprintu drużynowego! Polacy odpadli w półfinale [AKTUALIZACJA]

Polki biegnące w składzie z Justyną Kowalczyk i Sylwią Jaśkowiec, awansowały do finału sprintu drużynowego stylem dowolnym podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Najlepszy czas półfinałów należał do Amerykanek.

Reprezentantki Polski startowały w drugim, mocniej obsadzonym półfinale, a na dodatek miały pełen przegląd sytuacji i wiedziały jaki muszą mieć czas, aby awansować do finału. Biało-Czerwone biegły równym tempem i nie ponosiły większych strat do czołówki dzięki czemu cały czas zachowywały realną szansę na awans. Ostatecznie Polki finiszowały na piątym miejscu w swoim półfinale, ale bardzo dobry rezultat (16:35,19) zapewnił im miejsce w finale olimpijskim.

Najlepsze w eliminacjach były Amerykanki biegnące w składzie Kikkan Randall – Jessica Diggins. Drugi rezultat półfinałów miały Szwedki, trzeci Olimpijki z Rosji, a czwarty Finki. Triumfatorki pierwszego półfinału, Norweżki, awansowały do finału z piątym wynikiem.

Wyniki sprintu kobiet

Polacy nie powtórzyli sukcesu swoich koleżanek z kadry. Dominik Bury i Maciej Staręga wystartowali w drugim półfinale i praktycznie przez cały dystans utrzymywali się w ścisłej czołówce. Po piątej zmianie Biało-Czerwoni byli nawet na czwartym miejscu, ale Maciej Staręga nie był w stanie utrzymać tempa dyktowanego przez Norwegów, Francuzów, Amerykanów i Włochów. Ostatecznie Polak finiszował na siódmej pozycji w półfinale i nie wywalczył awansu do decydującego biegu.

Bezpośrednią przepustkę do finału zapewnili sobie: Olimpijczycy z Rosji, Szwedzi, Norwegowie i Francuzi. Jako szczęśliwi przegrani awansowali Amerykanie, Włosi, Kanadyjczycy, Niemcy, Finowie i Czesi.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.