Pjongczang 2018: Niedzielny zjazd mężczyzn odwołany i przeniesiony na czwartek, SG dzień później (AKTUALIZACJA)

fot. Jeon Han / Ministry of Culture, Sports and Tourism Korean Culture and Information Service Korea.net (www.korea.net) / CC BY SA

fot. Jeon Han / Ministry of Culture, Sports and Tourism / Korean Culture and Information Service / Korea.net (www.korea.net) / CC BY SA

Niestety sprawdziły się negatywne prognozy pogody na niedzielę, które mówiły o bardzo silnym wietrze, mogącym uniemożliwić przeprowadzenie zawodów narciarstwa alpejskiego o olimpijskie medale w zjeździe mężczyzn. Z tego powodu podjęto jedyną zasadną decyzję: o odwołaniu dzisiejszej rywalizacji i przeniesieniu jej na inny dzień. 

Podmuchy wiatru w Jeongseon mają sięgać nawet 72 km/h i spodziewa się, że taka sytuacja będzie trwała przez cały dzień. Już na 4 godziny przed planowanym rozpoczęciem zawodów, sędziowie wspólnie z komitetem organizacyjnym igrzysk w Pjongczang (POCOG) zdecydowali o odwołaniu niedzielnych zmagań w zjeździe. Poinformowano jednocześnie, że przedstawiciele MKOL, POCOG i FIS będą pracować nad ustaleniem nowego terminu przeprowadzenia zawodów. Również prognoza pogody na poniedziałek nie jest korzystna, w efekcie czego postanowiono również o odwołaniu treningu zjazdu przed kombinacją, który miał mieć miejsce w poniedziałek.

AKTUALIZACJA

Na decyzję w sprawie daty zorganizowania zawodów w zjeździe mężczyzn nie trzeba było długo czekać. Ustalono nowy program, według którego zjazd mężczyzn został przeniesiony na czwartek na godzinę 11:00 (czasu koreańskiego). Początek supergiganta również wyznaczono na godzinę 3:00 czasu polskiego (11:00 w Korei).

Program i wyniki zawodów w narciarstwie alpejskim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018

Źródło: fis-ski.com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: