Pjongczang 2018: Mateusz Sochowicz wysoko na treningach

fot. nj24.pl

fot. nj24.pl

Saneczkarze mają już za sobą pierwsze oficjalne treningi. Pierwszego dnia jeździli zawodnicy z jedynek mężczyzn. Każdy zawodnik miał do dyspozycji 2 ślizgi. Lepiej z dwójki Polaków spisał się Mateusz Sochowicz, który w grupie A był drugi i czwarty.

W grupie A treningów oprócz Macieja Kurowskiego i Mateusza Sochowicza wystartowali także m.in. reprezentanci Niemiec, Austrii i Kanady. W pierwszym przejeździe grupy A najlepszy był Wolfgang Kindl. Austriak wykręcił czas 47.795. Drugi Mateusz Sochowicz uzyskał wynik 47.919. Trzeci był kolejny z austriackich saneczkarzy Reinhard Egger. Drugi z Polaków Maciej Kurowski uplasował się na 11. pozycji z wynikiem 48.547.

W drugim przejeździe Sochowicz pojechał nieco wolniej i wykręcił rezultat 48.150. Polak w grupie A przegrał z 3 Austriakami Davidem Gleirscherem, Wolfgangiem Kindlem i Reinhardem Eggerem. Maciej Kurowski był 19. z czasem 51.360.

Czas pierwszego ślizgu w wykonaniu Mateusza Sochowicza był jedynie gorszy od czasu pierwszego ślizgu Wolfganga Kindla oraz 2 zawodników z grupy B Romana Rjepiłowa i Chrisa Mazdzera, a także od wyniku drugiego przejazdu Kevina Fischnallera. Jutro do treningów przystąpią również panie.

Grupa A – 1. ślizg

Grupa A – 2. ślizg

Grupa B – 1. ślizg

Grupa B – 2. ślizg

źródło: pyeongchang2018.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.