Pjongczang 2018: Mariama Jamanka mistrzynią olimpijską w kobiecych bobslejach

0

fot. web.de

fot. web.de

Mariama Jamanka w dwójce z Lisą Buckwitz zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w kobiecych bobslejach. Medale wywalczyły również Amerykanka Elana Meyers Taylor i Kanadyjka Kaille Humphries. Reprezentantka Kanady jest jedyną bobsleistką, która ma na swoim koncie 3 olimpijskie medale.

Elana Meyers Taylor razem z Lauren Gibbs w trzecim ślizgu odrobiły część strat do Mariamy Jamanki i Lisy Buckwitz. Przed ostatnim przejazdem przewaga Niemek nad Amerykankami wynosiła 4 setne sekundy. Do istotnej zmiany doszło na trzeciej pozycji. Awansowała na nią piąta po pierwszym dniu zawodów Kaille Humphries. Kanadyjka to mistrzyni olimpijska z Vancouver i Soczi. Czwarta była Jamie Greubel Poser, a piąta Stephanie Schneider. Niemiecka pilotka i rozpychająca jej bobslej Annika Drazek pojechały bardzo słabo i spadli na trzeciego na piąte miejsce.

Walka o złoty medal była niezwykle pasjonująca, gdyż dwójka Meyers Taylor wysoko postawiła poprzeczkę Jamance. Reprezentantka Niemiec po słabym starcie przegrywała z Amerykanką już 17 setnych. Drugą część trasy Mariama Jamanka pokonała w swoim stylu, czyli niesamowicie szybko. Niemki odrobiły straty z nawiązką 7 setnych i zdobyły złoty medal. Srebro dla Stanów Zjednoczonych, a brąz dla Kanady.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.