Pjongczang 2018: Laura Dahlmeier ze złotym medalem w sprincie, Polki daleko

13:51, 10.02.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 15:15, 10.02.2018

Niemka Laura Dahlmeier została złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich w sprincie na dystansie 7,5 km. Srebro padło łupem Norweżki Marte Olsbu, natomiast brąz zdobyła Czeszka Veronika Vitkova.

Nowa mistrzyni olimpijska, która była bezbłędna na strzelnicy, osiągnęła czas 21:06.2. O 24.2 sekundy wyprzedziła Olsbu, zaś o 25.8 sekundy - Vitkovą. Srebrna i brązowa medalistka spudłowały po razie.

Pierwszą szóstkę uzupełniły: Francuzka Marie Dorin Habert (+33.1, 1 p.), Niemka Vanessa Hinz (+40.3, 1 p.) oraz Włoszka Lisa Vittozzi (+40.5, 1 p.). Obrończyni tytułu, reprezentująca Słowację Anastazja Kuzmina zajęła 13. lokatę, tracąc do zwyciężczyni 53.9 sekundy i notując trzy pomyłki na strzelnicy.

Najlepszą z Polek była Krystyna Guzik, która uplasowała się na 28. miejscu (+1:37.1, 1 p.). 34. była Weronika Nowakowska (+1:57.0, 2 p.), 45. - Monika Hojnisz (+2:14.4, 3 p.), natomiast 58. - Magdalena Gwizdoń (+2:29.5, 3 p.)