Pjongczang 2018: Kombinatorzy rozpoczęli treningi na dużej skoczni

Mało kto wie, że dzisiaj oprócz skoczków na dużej skoczni w Alpensii skaczą także kombinatorzy. Pierwszy trening na dużym obiekcie składał się z 3 skoków. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Szczepan Kupczak, który zajął 21. miejsce.

W pierwszej próbie Szczepan Kupczak skoczył 120 metrów, co pozwoliło mu zająć 21. miejsce. Najdalej skoczył Joergen Graabak, który osiągnął odległość 135,5 metra. Norweg zajął 3. miejsce. Najlepszy wynik uzyskał Eero Hirvonen, który skoczył pół metra bliżej od Graabaka. Paweł Słowiok po skoku na odległość 108,5 metra uplasował się na 41. miejscu. Również w piątej dziesiątce trening zakończyli Adam Cieślar i Wojciech Marusarz.

Pierwszy skok treningowy

Drugą serię treningową wygrał Johannes Rydzek. Niemiec skoczył 137,5 metra i była to najlepsza odległość dzisiejszego dnia. Szczepan Kupczak po skoku na odległość 119 metrów zajął 30. miejsce. 2 pozycje niżej uplasował się Adam Cieślar, który skoczył 117,5 metra. Paweł Słowiok był 36., a Wojciech Marusarz 42.

Drugi skok treningowy

Japończyk Go Yamamoto uzyskał najlepszą notę w ostatnim skoku treningowym. Osiągnął on odległość 133,5 metra. Drugi był Kristjan Ilves, który skoczył 132 metry. Trzecie miejsce zajął Jarl Magnus Riiber, który wylądował aż na 137 metrze. Był to jedyny trening, w którym najlepszym z Polaków nie był Szczepan Kupczak, który zajął 34. miejsce. Wyżej uplasowali się 31. Paweł Słowiok i 33. Adam Cieślar. Wojciech Marusarz zajął 48. pozycję.

Trzeci skok treningowy

źródło: informacja własna/pyeongchang2018.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.