Pjongczang 2018: Kjeld Nuis mistrzem olimpijskim na 1500 metrów, Bródka 12.

13:58, 13.02.2018 Aneta Kosiura Aktualizacja: 14:00, 13.02.2018

Kjeld Nuis nowym mistrzem olimpijskim na 1500 metrów. Podium uzupełnili Holender Patrick Roest oraz Koreańczyk Kim Min Seok. Najlepszym z reprezentantów Polski był sklasyfikowany na 12. miejscu mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka.

Reprezentant Holandii ukończył bieg na 1500 metrów z czasem 1:44.01 sekundy. Tuż za nim ze stratą +0.85 sekundy uplasował się kolejny z reprezentantów Holandii Patrick Roest. Brązowy medal ze stratą +0.92 sekundy wywalczył reprezentant gospodarzy Kim Min Seok. Na najgorszym dla sportowca podczas igrzysk olimpijskich miejscu czwartym sklasyfikowany został Haralds Silovs ze stratą +1.24 sekundy. Piąty był Japończyk Takuro Oda (+1.43 sek.), a czołową szóstkę zamknął Bart Swings (+1.48 sek.).

Najlepszym z reprezentantów Polski był sklasyfikowany na 12. miejscu Zbigniew Bródka. Polak stracił do lidera +2.30 sekundy. Na 16. pozycji uplasował się Jan Szymański (+2.47 sek.), a Konrad Niedźwiedzki był 20. (+3.06 sek.).