Pjongczang 2018: Kamil Stoch broni tytułu na normalnej skoczni. Polacy wśród faworytów (lista startowa)

Przed Nami pierwsza walka o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang w skokach narciarskich. 50 skoczków z 17 krajów pojawi się podczas pierwszej serii konkursowej na skoczni normalnej. Do grona faworytów należą z pewnością biało-czerwoni, którzy rewelacyjnie prezentowali się podczas rozgrywanych serii treningowych oraz kwalifikacji.

Igrzyska Olimpijskie to wyjątkowa impreza czterolecia, która potrafi motywać do granic ludzkich możliwości. Już o godzinie 12:20 czasu polskiego rozegrana zostanie seria próbna, a po niej o 13:35 pierwsza seria konkursowa. Punkt konstrukcyjny ustanowiony został na 98. metrze. Rekord obieku ustanowił 16 lutego 2017 roku Stefan Kraft, który podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata uzyskał 113,5. metra.

Największe nadzieje wiążemy z występem biało-czerwonych. Jako pierwszy z 34. numerem startowym pojawi się Maciej Kot, a następnie 39. Stefan Hula, 42. Dawid Kubacki, oraz 50. Kamil Stoch.  Wsparcie okazywać będzie z pewnością Piotr Żyła, który po decyzji trenera nie został wystawiony do kwalifikacji.

Faworytów do zwycięstwa jest wielu. Poza dyspozycją dnia istotne będzie radzenie sobie ze stresem, bowiem nie każdy potrafi udźwignąć presję. Niemniej jednak szczególną uwagę warto zwrócić na Kamila Stocha. Skoczek z Zębu broni tytułu wywalczonego z Soczi, a podczas skoków treningowych oraz kwalifikacji plasował się w ścisłej czołówce. Jeśli chodzi o polskich skoczków to dobrą dyspozycję pokazują zarówno Dawid Kubacki jak i Stefan Hula. Nie można zapomnieć także o niemiecckich skoczkach z Richardem Freitagiem oraz Andreasem Wellingerem na czele. O medale powalczyć mogą także Norwegowie, w tym między innymi Daniel Andre Tande. Zaskoczyć mogą słoweńscy skoczkowie, u których można zauważyć zwyżkę formy. Nie można także skreślać Stefana Krafta.

Program zawodów:

Sobota, 10.02.2018:

12:20 – seria próbna (20:20 czasu lokalnego)

13:35 – I seria konkursowa (21:35 czasu lokalnego)

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.