Pjongczang 2018: Justyna Kowalczyk powalczy o medal. Kamil Bury także w ćwierćfinale!

3

Justyna Kowalczyk awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką klasyczną. Tego samego dokonał Kamil Bury. Polka uzyskała 22. czas, zaś Polak 28.. U pań eliminacje wygrała Szwedka Stina Nilsson, u panów natomiast najlepszy był Ristomatti Hakola.

U pań eliminacje wygrała Stina Nilsson, która nieznacznie wyprzedziła drugą na mecie Maiken Caspersen Fallę. Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajęła Finka Krista Parmakoski, która jednak miała już dużo wiekszą stratę (+3.56 s). W piątce znalazły się także Hanna Falk (+3.80 s) oraz Katja Visnar (+6.50 s). Justyna Kowalczyk wystąpi w piątym ćwierćfinale z 22. czasem (+. Zmierzy się m.in. z Ingvild Oestberg, Natalią Neprajewą oraz Laurien van der Graff. Pozostałym Polkom nie udało się przebrnąć eliminacji. Szansę na to miała Ewelina Marcisz. Reprezentantka biało-czerwonych niestety potknęła się na trasie i ostatecznie zajęła 38. pozycję. O jedno miejsce wyżej znalazła się Sylwia Jaśkowiec.

Wśród panów najlepszy okazał się Fin – Ristomatti Hakola, który był szybszy nawet od Johannesa Klaebo (+0.19 s). Na trzecim miejscu znalazł się Rosjanin Alexander Bolshunov (+1.66 s), na czwartym Włoch Maicol Rastelli (+2.78 s), a piątkę zamknął Szwed Teodor Peterson (+3.01 s). Ze znakomitej strony pokazał się Kamil Bury. Polak uzyskał 28. czas eliminacji (+8.61 s) i awansował do ćwierćfinału. Drugi z Polaków, Maciej Staręga, był 39..

Wyniki eliminacji kobiet

Wyniki eliminacji mężczyzn

Źródło: Informacja własna

3 thoughts on “Pjongczang 2018: Justyna Kowalczyk powalczy o medal. Kamil Bury także w ćwierćfinale!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.