Pjongczang 2018: Johansson zwycięża w kwalifikacjach, Stoch 7.

Robert Johansson wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu olimpijskiego w Pjongczang. Tuż za nim sklasyfikowany został Johan Andre Forfang, a trzeci był Ryoyu Kobayashi, który ustanowił nowy rekord obiektu. Najlepszym z reprezentantów Polski był sklasyfikowany na siódmym miejscu Kamil Stoch.

Norweg uzyskał w swoim skoku odległość 135 metrów co dało m zwycięstwo o 3,2 punktu. Na drugim miejscu sklasyfikowany został kolejny z Norwegów Johan Andre Forfang lądując na 137 metrze. Trzecie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, który w swoim rekordowym skoku poszybował na odległość 143,5 metra. Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowany został Niemiec Andreas Wellinger lądując na 135 metrze. Piąty był Austriak Michael Hayboeck (133,5m), a czołową szóstkę zamknął Daniel Andre Tande (131,5m). Siódme miejsce zajął reprezentant Polski Kamil Stoch, który uzyskał w swoim skoku odległość 131,5 metra, a ósmy był Maciej Kot (138,0m). Pozostali Biało-czerwoni spisali się przeciętnie, 14 miejsce zajął Dawid Kubacki (127,0m), a 18. był Stefan Hula (127,0m).

Pełne wyniki

Już jutro na godzinę 12:15 zaplanowana została seria próbna poprzedzająca główny konkurs olimpijski na dużej skoczni. Tuż po niej o godzinie 13:30 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Transmisję można będzie śledzić na kanale TVP1 oraz Eurosport1.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.