Pjongczang 2018: Jacqueline Loelling prowadzi po dwóch przejazdach skeletonu

fot. saleminteractivemedia.com

fot. saleminteractivemedia.com

Po rywalizacji mężczyzn o medale w skeletonie nadszedł czas na rywalizację olimpijską kobiet. Po dwóch przejazdach prowadzi Jacqueline Loelling. 

W pierwszym przejeździe skeletonu kobiet najlepiej poradziła sobie Lizzy Yarnold. Brytyjka pokonała tor z czasem 51.66 sek. Jej przejazd był właściwie bezbłędny i dlatego wyprzedzała o osiem setnych sekundy Niemkę Jacqueline Loelling. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów także nie pokazała swoich słabości. Piętnaście setnych sekundy traciła Austriaczka Janine Flock. Czas poniżej pięćdziesięciu dwóch sekund uzyskały jeszcze dwie zawodniczki. Czwarta Tina Hermann i Anna Fernstaedt. Obie Niemki przejechały trasę z czasem kolejno 51,98 sek. i 51,99  sek. Słabszy występ zanotowała trzecia zawodniczka Pucharu Świata. Elisabeth Vathje straciła do pierwszego rezultatu siedemdziesiąt dziewięć setnych sekundy.

W drugiej turze Elisabeth Vathje zrekompensowała sobie niepowodzenie z pierwszego przejazdu i osiągnęła najlepszy czas, który wyniósł dokładnie pięćdziesiąt dwie sekundy i jedną setną. Pozwoliło jej to awansować na ósme miejsce. Po pierwszym dniu rywalizacji na prowadzeniu znajduje się natomiast Jacqueline Loelling. Niemka osiągnęła czwarty czas drugiej rundy (51,11 sek.), ale wyprzedzająca ją po pierwszej turze Lizzy Yarnold pojechała tym razem słabiej i to reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów skrupulatnie wykorzystała. Przewaga Loelling nad drugą Janine Flock wynosi zaledwie dwie setne. Trzecia jest właśnie Lizzy Yarnold, która traci dziesięć setnych sekundy. Brytyjka musi jutro bronić się przed swoją rodaczką, bowiem Laura Deas traci do niej zaledwie 0,07 sek.

Wyniki pierwszego dnia

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.