Pjongczang 2018: Franz-Jozef Rehrl prowadzi po serii skoków w kombinacji norweskiej

08:59, 14.02.2018 Franek Damboń Aktualizacja: 09:47, 14.02.2018

Za nami seria skoków podczas pierwszego konkursu olimpijskiego w kombinacji norweskiej w Pjongczang. Pierwsza część zawodów odbyła się na skoczni normalnej. Najwyżej z Polaków Szczepan Kupczak zajmuję 20. miejsce.

Po skokach 1. miejsce zajmuję po kapitalnym skoku Austiak Jozef-Franz Rehrl, który uzyskał 112 m, skacząc z 20. belki. Również piękny, długi skok  z obniżonej 18. belki oddał zawodnik zajmujący 2. miejsce Jarl Magnus Riiber (111 m) (+ 0:15 s.). Trzecie miejsce zajął Japończyk Akibo Watabe przy skoku na 105,5 m, oddanego z 18. belki (+ 0:28 s.). Tuż za czołową trójką znalazł się Austriak Lukas Klapfer, który z 20. belki uzyskał 109 m (+ 0:32 s.).

Z Polaków najlepiej spisał się Szczepan Kupczak, który skoczył 97 m, co dało mu 20. miejsce (+ 2:12 s.), Paweł Słowiok uzyskał 92,5 m, zajmując 32. miejsce (+ 2:49 s.). Słabe odległości osiągnęli Adam Cieślar (81 m) (44. miejsce), który realnie ma szanse się poprawić podczas biegu oraz Wojciech Marusarz (79,5 m), który zajął 45. pozycję (+ 4:37 s.).

Cała seria skoków trwająca ok. 1,5 h, została rozegrana w nierównych warunkach. Wiatr oscylował od 0,61 m/s z tyłu do 2,33 m/s pod narty. O godzinie 10:00 rozpocznie się bieg po pierwsze medale w kombinacji norweskiej w Pjongczang.