Pjongczang 2018: Forfang najlepszy w serii próbnej przed konkursem indywidualnym, Stoch trzeci

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Za nami seria próbna przed rywalizacją o medale na skoczni dużej w Pjongczang. Triumf w niej zapewnił sobie Johann Andre Forfang. Drugie miejsce zajął Richard Freitag, a trzeci był Kamil Stoch.

To właśnie dziś skoczkowie narciarscy powalczą o medale olimpijskie na skoczni dużej w Pjongczang. Jednak przed pierwszą rundą odbyła się seria próbna. Najlepszy w niej był Johann Andre Forfang. Reprezentant Norwegii poszybował na 139 metr, a jego nota wyniosła 92.4 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Richard Freitag, który skoczył 137.5 metra i ostatecznie do lidera stracił 2.9 oczek. Z kolei trzecia lokata należała do Kamila Stocha. Podopieczny Stefana Horngachera wylądował na 137 metrze, co dało mu w sumie 88.8 punktów. Czwarty był Robert Johansson (134 m), piąty Andreas Stjernen (134.5 m), a szósty Stefan Kraft (133 m).

Drugi wynik wśród reprezentantów Polski osiągnął Dawid Kubacki (132 m), który został sklasyfikowany na pozycji 9. Stefan Hula (130 m) znalazł się na lokacie 13. Natomiast Maciej Kot (126 m) zajął ostatecznie miejsce 21.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.