Pjongczang 2018: Felix Loch prowadzi po dwóch ślizgach

Luge – Pyeongchang 2018 Winter Olympics – Men’s Singles training – Olympic Sliding Centre – Pyeongchang, South Korea – February 9, 2018 – Felix Loch of Germany trains. REUTERS/Arnd Wiegmann

W sobotę w Alpensia Sliding Centre odbyły się pierwsze 2 ślizgi do olimpijskich zawodów jedynek. Na półmetku rywalizacji prowadzi Niemiec Felix Loch, który broni tytułu mistrza olimpijskiego. Na medalowych pozycjach są również lider po pierwszym ślizgu David Gleirscher oraz Roman Rjepiłow. Maciej Kurowski jest 19., a Mateusz Sochowicz 27.

Po pierwszym ślizgu sensacyjnie prowadził David Gleirscher. Reprezentant Austrii uzyskał wynik 47.652 i zepchnął z pierwszego miejsca Felixa Locha. Niemiec stracił do Austriaka w pierwszym przejeździe 22 tysięczne. Trzeci był kolejny z Niemców Johannes Ludwig ze stratą 112 tysięcznych. Niewiele do miejsca na podium tracili Roman Rjepiłow i Chris Mazdzer. Dobry ślizg zaliczył Maciej Kurowski, który osiągnął czas 48.103. Polak plasował się na 19. pozycji. Niestety, debiutanckiego przejazdu na igrzyskach dobrze nie zapamięta Mateusz Sochowicz. Utalentowany polski zawodnik miał duże problemy przy wyjściu z zakrętu numer 9 i wytracił prędkość. Sochowicz po pierwszym ślizgu był 29. z wynikiem 49.047.

Zwycięzcą drugiego przejazdu został Felix Loch. Mistrz olimpijski objął również prowadzenie po pierwszym dniu rywalizacji. David Gleirscher uzyskał siódmy wynik drugiej części zawodów i spadł na drugie miejsce. Austriak przegrywa obecnie z Niemcem o 188 tysięcznych. Na trzecie miejsce awansował Roman Rjepiłow. Olimpijczyk z Rosji osiągnął trzeci wynik drugiego ślizgu. Drugi rezultat drugiego przejazdu należy do Chrisa Mazdzera. Amerykanin zajmuje aktualnie 4. pozycję. Johannes Ludwig po słabym drugim ślizgu spadł z 3. na 8. miejsce.

Maciej Kurowski w drugim ślizgu pojechał dużo wolniej niż w pierwszym. Jednak Polak obronił 19. miejsce i będzie walczył w drugim dniu zawodów i poprawieniu wyniku z Vancouver i Soczi. Na dwóch ostatnich igrzyskach polski saneczkarz był 23. W drugim przejeździe błędów uniknął Mateusz Sochowicz. Reprezentant Polski awansował na 27. miejsce, ale nie był zadowolony z dzisiejszych rezultatów.

źródło: informacja własna/pyeongchang2018.com/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.