Pjongczang 2018: Elizabeth Yarnold obroniła tytuł

15:06, 17.02.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:49, 17.02.2018

Brytyjka Elizabeth Yarnold obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej w skeletonie. To pierwszy taki przypadek w historii skeletonu na igrzyskach. Medale zdobyły również Jacqueline Loelling i Laura Deas.

W trzecim przejeździe doszło do istotnych zmian w czołówce. Dużo błędów popełniła dotychczasowa liderka Jacqueline Loelling. Reprezentantka Niemiec spadła dopiero na 3. miejsce ze stratą dziesiątej części sekundy. Nową liderką została Janine Flock. Druga ze stratą tylko 2 setnych była Elizabeth Yarnold. Gdyby nie błędy mistrzyni olimpijskiej z Soczi, to mogłaby wrócił na pozycję liderki. Najlepszy czas trzeciego ślizgu wykręciła Tina Hermann, który po 3/4 zawodów plasowała się na 6. pozycji.

W ostatnim ślizgu bardzo wolno pojechała Janine Flock. Liderka po trzech przejazdach spadła dopiero na 4. miejsce. Austriaczka miała szansę na złoto, ale ostatecznie nie zdobyła żadnego medalu. Wykorzystała to Elizabeth Yarnold, która ustanowiła rekord toru 51,46. Srebro wywalczyła Jacqueline Loelling, która przegrał z Yarnold aż o 45 setnych. Brązowy medal przypadł drugiej z Brytyjek Laurze Deas. Jeszcze nigdy w historii Wielka Brytania nie zdobyła trzech medali olimpijskich jednego dnia. Oprócz Yarnold i Deas na podium stanęła dzisiaj także w narciarskim slopestyle`u Isabel Atkin.