Pjongczang 2018: Dziś kwalifikacje skoczków i treningi kobiet (lista startowa)

0

To już na dziś zostały zaplanowane kwalifikacje mężczyzn do pierwszego konkursu indywidualnego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Wcześniej jednak na skoczni pojawią się panie, które zaprezentują się podczas swojego pierwszego treningu.

Przenosimy się do najważniejszego punktu sezonu zimowego 2017/2018, mianowicie do Korei Południowej, a dokładnie do Pjongczang, gdzie odbywają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Zarówno panie, jak i panowie będą dziś rywalizować na skoczni normalnej. Jej punkt konstrukcyjny został wyznaczony na 98 metrze, natomiast rozmiar wynosi 109 metrów. Rekordzistą skoczni jest reprezentant Austrii – Stefan Kraft, który w 2017 roku podczas kwalifikacji do Pucharu Świata skoczył 113.5 metra.

To właśnie na piątek zostały zaplanowane kwalifikacje mężczyzn do konkursu indywidualnego, w którym powalczą o tytuł mistrza olimpijskiego na skoczni normalnej. Do startu zostało zgłoszonych 57 zawodników, którzy reprezentują 19 nacji. Warto przypomnieć, że trener reprezentacji Polski, czyli Stefan Horngacher zdecydował, że na belce startowej pojawi się: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. W gronie faworytów do triumfu w kwalifikacjach stawia się między innymi: Kamila Stocha, Andreasa Wellingera, Dawida Kubackiego, którzy podczas wcześniejszych treningów zajmowali miejsca w ścisłej czołówce.

Program kwalifikacji:

12:15 – seria próbna

13:30 – kwalifikacje

Lista startowa kwalifikacji

Panie w przeciwieństwie do panów podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich nie miały okazji jeszcze oficjalnie pokazać się na skoczni. Na piątek zostały zaplanowane pierwsze serie treningowe przed poniedziałkowym konkursem indywidualnym. Do startu w dzisiejszych treningach zostało zgłoszonych 35 skoczkiń narciarskich, które reprezentują 14 państw.

Program treningów:

6:30 – odprawa techniczna

8:30 – oficjalny trening

Lista startowa treningów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.