Pjongczang 2018: Drugie złoto dla gospodarzy, Yun najlepszy w skeletonie

fot. slidingonice.com

fot. slidingonice.com

Sungbin Yun zdeklasował rywali w rywalizacji skeletonistów. Zdobywca kryształowej kuli złoty medal po wygraniu wszystkich czterech ślizgów podczas zawodów olimpijskich. To drugie złoto dla gospodarzy na tych igrzyskach. Pierwsze prawie tydzień temu zdobył w short tracku Hyojun Lim.

W trzecim ślizgu słabo pojechał Nikita Tregubow. Rosjanin startujący pod flagą olimpijską uzyskał piąty czas przejazdu ze stratą 2 dziesiątych sekundy do swoich najgroźniejszych rywali do zdobycia medalu. Tregubow spadł na 4. miejsce. Drugi po 3 częściach zmagań był Martins Dukurs, a trzeci Dom Parsons. Brytyjczyk w trzecim ślizgu pojechał tylko o setną sekundy wolniej od Łotysza. Dukurs był wolniejszy o 14 setnych od Yuna. Koreańczyk był praktycznie pewny złota olimpijskiego.

W ostatnim ślizgu Sungbin Yun przypieczętował swój triumf. Koreańczyk wykręcił rekord toru 50,02 i pokonał rywali o sekundę i 53 setne. Na drugie miejsce wrócił Nikita Tregubow, który w ostatnim przejeździe przegrał tylko z Yunem. Rosyjski skeletonista mocno denerwował się podczas przejazdów Doma Parsonsa i Martinsa Dukursa. Brytyjczyk przegrał z Tregubowem o 2 setne i zdobył brąz. Medalu nie zdobył mistrz olimpijski z Soczi. Martins Dukurs w ostatnim przejeździe spadł z 2. na 4. miejsce.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.