Pjongczang 2018: Dobry pierwszy dzień polskiej czwórki

fot. sport.onet.pl

fot. sport.onet.pl

Po nieudanym starcie w dwójkach Mateusz Luty pokazał się z bardzo dobrej strony w pierwszych dwóch ślizgach czwórek. Luty, Arnold Zdębiak, Łukasz Miedzik i Grzegorz Kossakowski po pierwszym dniu rywalizacji zajmują dobre 13. miejsce. Prowadzi czwórka Francesco Friedricha.

Po pierwszym ślizgu Polacy zajmowali fantastyczne 7. miejsce, co było dużą niespodzianką. Czwórka Luty/Zdębiak/Miedzik/Kossakowski pojechała szybko, nie popełniając dużych błędów. Polacy stracili tylko pół sekundy do prowadzącej niemieckiej czwórki pilotowanej przez Francesco Friedricha. Różnice pomiędzy poszczególnymi załogami nie były duże. Warto dodać, że zajmująca 14. miejsce czwórka Austriaka Benjamina Maiera traciła do Polaków tylko 6 setnych. Prowadzący Friedrich miał 11 setnych przewagi nad Koreańczykiem Yunjongiem Wonem i 20 setnych nad swoim rodakiem Nico Waltherem.

Załoga Friedrich/Grothkopp/Bauer/Margis była najszybsza także w drugim przejeździe, co oznaczało dużą przewagę Niemców po pierwszej połowie zawodów. Friedrich powiększył przewagę nad swoimi głównymi rywalami. Drugi Won traci 29 setnych, a trzeci Walther 35 setnych. W drugiej części zmagań Polacy pojechali wolniej niż w pierwszej. Rezultat naszej czwórki był 18. wynikiem drugiego ślizgu. Polscy bobsleiści spadli na 13. pozycją, którą zajmują ex aequo z Nickiem Poloniato. W niedzielę trzeci i czwarty ślizg czwórek.

Wyniki po 2 ślizgach

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.