Pjongczang 2018: Dario Cologna chorążym reprezentacji Szwajcarii

fot.cdn.fasterskier.com

fot.cdn.fasterskier.com

Szwajcarzy ogłosili nazwisko sportowca, który będzie miał zaszczyt niesienia flagi na ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Chorążym reprezentacji Helwetów został biegacz narciarski Dario Cologna, a o jego nominacji narciarskiego poinformował szef ekipy Ralph Stoeckli.

Urodzony w Val Mustair Szwajcar wystąpi na trzecich igrzyskach olimpijskich w karierze. Z poprzednich, zarówno z Vancouver, jak i z Soczi, przywoził złote medale. W Kanadzie wywalczył jeden tytuł mistrza olimpijskiego (w biegu na 15 km stylem dowolnym), a w Rosji dołożył do swojego dorobku dwa krążki z najcenniejszego kruszcu (bieg łączony i 15 km stylem klasycznym). 31-letni biegacz w Pjongczangu będzie miał okazję, aby poprawić swój dorobek medalowy, bowiem jego forma pozwala z optymizmem patrzeć na starty w Korei Południowej.

– To wielki zaszczyt, że będę niósł szwajcarską flagę i prowadził naszą delegację. Udział w igrzyskach jest spełnieniem marzeń każdego sportowca. Chciałbym te pozytywne emocje przekuć w dobre wyniki w Pjongczangu. Jednocześnie życzę wszystkim naszym sportowcom sukcesów – powiedział Cologna.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich rozpocznie się dziś o godzinie 11:55.

Źródło: interia.pl, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.