Pjongczang 2018: Czy Shiffrin zdobędzie drugie złoto? Zapowiedź slalomu kobiet (lista startowa)

fot. Swiss Ski

fot. Swiss Ski

Slalom kobiet miał być konkurencją igrzysk olimpijskich w Pjongczang rozegraną we wtorek, jednak z powodu wiatru zawody te zostały przełożone na piątek. Pogoda w Korei już znacznie się poprawiła, a wiatr nie dokucza tak jak w poprzednich dniach, dlatego możemy liczyć, że jutro zawodniczki będą mogły w końcu powalczyć o medale w tej konkurencji.

Za alpejkami już jedna konkurencja igrzysk – slalom gigant, który odbył się dzisiejszej nocy. Teraz czas na drugą z konkurencji technicznych, czyli slalom, w której główną faworytką będzie Mikaela Shiffrin. Amerykanka pokazała w slalomie gigancie, że jest w wysokiej formie, sięgając po złoty medal. W slalomie Shiffrin jest jeszcze lepsza niż w gigancie, dlatego oczekiwania wobec niej będą spore. Jej główne rywalki to medalu to Wendy Holdener, Frida Hansdotter, Petra Vlhova i Bernadette Schild.

W zawodach slalomowych nie wystartuje Maryna Gąsienica-Daniel, która w pierwszej konkurencji igrzysk – slalomie gigancie – zajęła 27. miejsce. W slalomie Polce byłoby trudniej o czołową trzydziestkę, ale Maryna pokazała już na ubiegłorocznych MŚ w Sankt Moritz, że potrafi znaleźć się w gronie trzydziestu najlepszych po pierwszym przejeździe. Polska zawodniczka była na liście startowej wtorkowego slalomu, ale tym razem nie zgłosiła się do rywalizacji.

Więcej o faworytkach, przywidywaniach przed slalomem pisaliśmy w poniedziałkowej zapowiedzi slalomu.

Lista startowa

Z numerem 1. w slalomie pojedzie reprezentantka Szwajcarii Wendy Holdener. Później na trasie pojawią się kolejno, Haver-Loeseth, Vlova, Shiffrin, Swenn-Larsson, Schild, Hansdotter i Velez-Zuzulova. Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 2:00, a drugi o 5:15 czasu polskiego.

 

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.