Pjongczang 2018: Czas na alpejski zjazd. Czy Mayer obroni tytuł? (lista startowa)

fot. TP/OTS

fot. TP/OTS

Zjazd miał być pierwszą konkurencją mężczyzn podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ale szalejący w miniony weekend wiatr spowodował, że trzeba było zmieniać program zmagań. Dlatego zjazd odbędzie się w czwartek. Tytułu broni Matthias Mayer. 

Alpejski zjazd miał odbyć się w minioną niedzielę, ale wiatr na to nie pozwolił. Dlatego zdecydowano, że mężczyźni o medale powalczą w czwartek o 11:30 czasu koreańskiego (3:30 CET). Pierwotnie w tym terminie miały odbyć się zawody w supergigancie – ta konkurencja została z kolei przeniesiona na piątek, który miał być dniem wolnym. Do tej pory udało się rozegrać trzy zaplanowane treningi. W nich wygrywali różni zawodnicy.  Na pierwszym był to Kanadyjczyk Manuel Osborne-Paradis, na drugim Christof Innerhofer, a na trzecim Vincent Kriechmayr.

Lista startowa

Na liście startowej odnajdziecie oczywiście polskiego nazwisko. Z numerem czterdziestym pierwszym zaprezentuje się Michał Kłusak, który w treningach plasował się w siódmej dziesiątce. Z numerem 1. pojedzie reprezentant Niemiec Thomas Dressen, który wygrał zjazd do kombinacji. Beat Feuz i Aksel Lund Svindal, czyli główni faworyci do złota, dostali numery odpowiednio 5. i 7. Broniący tytułu Mayer wystartuje z jedenastką. Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów.

Więcej o tym starcie przeczytacie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.