Pjongczang 2018: Chmielewski/Kowalewski tuż za pierwszą dziesiątką

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 12. miejsce w zawodach dwójek w swoim debiucie olimpijskim. Mistrzami olimpijskimi zostali Tobias Wendl/Tobias Arlt, którzy obronili tytuł z Soczi. Na podium stanęli również Peter Penz/Georg Fischler i Toni Eggert/Sascha Benecken.

Niestety, nie obyło się bez błędów polskiego duetu. Być może te błędy zadecydowały, że Polacy nie wskoczyli do czołowej dziesiątki. Tak czy inaczej 12. miejsce jest naprawdę udanym wynikiem Chmielewskiego i Kowalewskiego. Po pierwszym ślizgu Polacy zajmowali 13. pozycję. W drugim, lepszym przejeździe nasi saneczkarze wyprzedzili czeskich braci Broz. Reprezentanci Polski zakończyli zawody z wynikiem 1:33.087. Do zwycięzców Polacy stracili 39 setnych.

Tobias Wendl/Tobias Arlt powtórzyli swój wyczyn z Soczi. Niemcy dwukrotnie pojechali bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na złoty medal. Srebrny medal ze stratą 88 tysięcznych do triumfatorów wywalczyli Peter Penz/Georg Fischler. Głównymi faworytami do złota byli Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy musieli zadowolić się brązowym krążkiem. Pierwsza trójka po pierwszym i drugim przejeździe wyglądała identycznie.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.