Pjongczang 2018: Carina Vogt broni tytułu, Maren Lundby faworytką (lista startowa)

Gdy emocje po sobotnim konkursie skoczków narciarskich już opadły, nadszedł czas, aby do walki o medale przystąpiły skoczkinie narciarskie. Złotego medalu bronić będzie reprezentantka Niemiec Carina Vogt. 

Przypomnijmy, iż podczas ubiegłych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, na skoczni normalnej triumfowała Carina Vogt, drugie miejsce ze srebrnym medalem zajęła reprezentantka Austrii Daniela Iraschko-Stolz, a ostatnie miejsce na olimpijskim podium wywalczyła Francuska Coline Mattel.

Podczas wczorajszych treningów na skoczni normalnej w Pjongczang bardzo dobrze spisała się Maren Lundby zajmując pierwsze i trzecie miejsce. Broniąca tytułu Carina Vogt również zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zajmując drugą oraz trzecią lokatę treningów. Nie ulega wątpliwości, że te zawodniczki będą toczyć między sobą zaciętą walkę o medale. Do rywalizacji w walce o medale mogą włączyć się również Japonki Sara Takanashi oraz Yuki Ito, reprezentantka Słowenii Nika Kriznar oraz Niemka Katharina Althaus.

Ciekawostką jest fakt, iż zaliczana do grona faworytek Carina Vogt w zawodach Pucharu Świata sprawuje się co najwyżej przeciętnie. Reprezentantka Niemiec ma na swoim koncie zaledwie dwa pucharowe zwycięstwa, jednak gdy przyjdzie czas na walkę o medale nie ma sobie równych. Poza złotym medalem zdobytym podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi, m na swoim koncie również medale  indywidualne oraz drużynowe Mistrzostw Świata z Falun oraz Lahti.

Lista startowa

Seria próbna poprzedzająca konkurs indywidualny na skoczni normalnej zaplanowana została na godzinę 12:35 czasu polskiego (20:35 czasu lokalnego). Tuż po niej o godzinie 13:50 czasu polskiego ( 21:50 czasu lokalnego) rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Transmisję z rywalizacji kobiet można będzie śledzić na kanale TVP2 (13:50) oraz Eurosport1 (15:00).

Źródło: fis-ski.com / informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.