Pjongczang 2018: Akibo Watabe prowadzi, świetny skok Szczepana Kupczaka

0

fot. alchetron.com

fot. alchetron.com

Za nami skoki do kombinacji norweskiej na skoczni dużej (HS-142) w ramach zawodów o medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Prowadzi Japończyk Akibo Watabe, a na wysokim 12. miejscu znajduję się Polak Szczepan Kupczak.

Akibo Watabe przy niewielkim wietrze pod narty uzyskał 130 m. Drugie miejsce zajmuje Jarl Magnus Riiber, który przy silniejszym wietrze pod narty skoczył najdalej 139 m, tracąc sekundę do lidera. Trzeci jest Austriak Wilhelm Denifl, który wylądował na 137,5 m (+0,16 s).

Świetny skok oddał Szczepan Kupczak. Nasz kombinator norweski skoczył 129,5 m, zajmując 12. miejsce. Niestety, słabsza forma biegowa 23-latka sprawia, że są małe szanse, aby tak wysoką lokatę utrzymał na mecie biegu. Zgodnie z przewidywaniami słabiej skoczył Paweł Słowiok (119,5 m), co daje mu 32. miejsce, jednak jest duża szansa, że na trasie biegowej ten zawodnik poprawi swoją pozycję. Na 119 m wylądował Adam Cieślar, zajmując 33. miejsce. Słabo skoczył Wojciech Marusarz, który jest 39.

Seria skoków przebiegała w nierównych warunkach. Sędziowie byli wielokrotnie zmuszeni zmieniać belkę startową. Dodatkowo podczas pierwszej części zawodów w kombinacji norweskiej było dużo przerw. O 13:45 czasu polskiego odbędzie się bieg do kombinacji norweskiej.

Pełne wyniki konkursu skoków

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.