Pittin, Sieff i Gianmoena mistrzami Włoch w kombinacji norweskiej

0

fot.redbull.com

fot.redbull.com

Alessandro Pittin zdobył kolejny tytuł we Włoszech, dwunasty w jego karierze. W skokach zajmował trzecie miejsce na obiekcie HS 104 w Predazzo (95 m, 105,5 pkt.). Całkowity czas 24: 02.2 doprowadził Pittina do zwycięstwa na 10 kilometrowym wyścigu pomiędzy wioskami Predazzo i Ziano di Fiemme we włoskim regionie Val di Fiemme. Drugie miejsce należało do Armina Bauera, który tracił do zwycięzcy 37 sekund, natomiast na skoczni uzyskał najlepszy wynik (100 m, 123.5 pkt.).

W kategorii juniorów najlepszym okazał się być Mirco Sieff, który pokonał drugiego Aarona Kostnera i trzeciego Giulio Bezziema.

W otwartym konkursie w kategorii kobiet zwycięstwo należało do Veroniki Gianmoena. Po skoku na 85 m rozpoczęła swój wyścig z opóźnieniem o minutę i 18 sekund nad zwyciężczynią skoku Eleną Runggaldier  (94 m, 110.5 pkt.). Lena Prinoth zajmowała trzecie miejsce, trzy minuty i 18 sekund za Runggaldier. Na dystansie 5 km na torze rolkowym w Ziano di Fiemme spośród pań nie do powstrzymania okazała się Veronca Gianmoena. Drugi najszybszy czas podczas zawodów doprowadził ją do zwycięstwa. Z całkowitym czasem 15: 12.0, Gianmoena przekroczyła linię mety 25,3 sekundy przed Runggaldier. Lena Prinoth była najszybsza (14: 54.4), ale nie była w stanie nadrobić zaległości. Minęła linię mety minutę i 42 sekundy po Gianmoeni.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.