Piotr Żyła: „Telemark mógłby być lepszy”, Stefan Hula: „Kwalifikacje zaliczone”

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Kwalifikacje dziś dla polskich skoczków były udane. Piotr Żyła i Stefan Hula nie uplasowali się w przeciwieństwie do kolegów w ścisłej czołówce, ale bez żadnego kłopotu awansowali do jutrzejszego konkursu na średniej skoczni w Seefeld.

Piotr Żyła w Seefeld wrócił do swojego image’u nieco absurdalnego żartownisia. Co może być różnie odbierane, niemniej na pewno jest dla niego charakterystyczne. Dziś trochę pożartował, ale wśród dowcipów kilka bardziej konkretnych myśli na temat dzisiejszego startu padło. Żyła wypowiedział się też na temat warunków panujących w Bergisel oraz braku serii próbnej. – Jestem ze skoku zadowolony, telemark mógłby być ładniejszy. Pytałeś, czy wiatr przeszkadzał? Nie, nie czułem, by jakoś wiało. Było w porządku. To, że nie było wcześniej serii próbnej, nie miało żadnego znaczenia – Rozmowa z zawodnikiem zeszła później na lżejsze tematy. Piotr został zapytany, czy jadł dziś pączki, w końcu mamy Tłusty Czwartek. I czy Stefan Horngacher nie miał nic przeciwko temu. – Dostaliśmy pączki, kolega z TVP nas poczęstował. Nie wiem, czy trener pozwoli nam je zjeść. Muszę go spytać, na razie je trzymam – Na koniec rozmowy skoczek został zapytany, czy dobre dzisiejsze skoki będą mogły mieć wpływ na lepszą postawę jutro – nie miał jednak wyrobionego zdania na ten temat.

Stefan Hula to zawodnik, który ze sporym krytycyzmem podchodzi do swoich występów, co pozwala mu analizować je dość wnikliwie i trafnie. Od razu też dziś od tego zaczął. – Znowu ten skok był troszkę spóźniony. W pierwszej fazie lotu nie było optymalnie, przez co w drugiej fazie lotu nie mogłem za bardzo powalczyć, tylko musiałem machnąć rękami, by podejść do lądowania – Analityczny charakter zawodnika dał też o sobie znać, kiedy wiele razy podchodził do tablicy z wynikami, by sprawdzić skąd takie, a nie inne przeliczniki za wiatr. – Przy takiej pogodzie, kiedy wiatr kręci, te czujniki czasem wariują. Kwalifikacje zaliczone, wiadomo – skok nie był optymalny, ale najważniejsze jutro. Będę zadowolony, kiedy oddam dobry skok.

Z Seefeld dla sportsinwinter.pl – Jakub Balcerski

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.