Piotr Żyła: “Popełniłem błędy, które nie powinny się pojawić”

Piotr Żyła nie zaliczy dzisiejszego dnia w Niżnym Tagile do udanych, mimo że po pierwszej serii konkursu indywidualnego cyklu Pucharu Świata był na 2. miejscu i walczył o zwycięstwo. Druga próba zupełnie odmieniła jego postrzeganie tych zawodów. Podobnie było także w przypadku innych Polaków – raz pozytywnie, przy innym zawodniku znów dużo mniej. Tak wypowiadali się po sobotnich zmaganiach w Rosji. 

Żyła w pierwszej serii uzyskał aż 131 metrów, ale finałowa próba pozbawiła go możliwości walki o podium, a nawet zwycięstwo na jakie miał szanse. A w zasadzie pozbawił się sam, o czym mówił po konkursie w wypowiedzi dla Sebastiana Szczęsnego z TVP. – Popełniłem takie błędy, których nie powinno być w moich skokach – tłumaczył na antenie Telewizji Polskiej. – Wiem, jakie to są mankamenty, ale nie wiem na ile uda mi się je wykluczyć do jutra. Dziś też już miało nie być, a tu wyszło inaczej – mówił pół żartem, pół serio zawodnik.

Piotr Żyła ostatecznie spadł na 24. miejsce, a najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który też dopatrywał się przede wszystkim błędu Piotrka, a nie problemów z warunkami w jego spadku w wynikach konkursu. – Wydawało mi się, że nie poszło mu na progu, ale warunki na pewno nie pomagały – powiedział skoczek, który na 5. pozycję awansował z 11. zajmowanej po pierwszej próbie. – Jestem zadowolony z drugiego skoku i tego przeskoku w klasyfikacji – oceniał.

Kamil Stoch uplasował się na 8. miejscu, choć po pierwszej części konkursu był zaledwie 17. – Pierwszy skok był lepszy technicznie, ale odległościowo oczywiście cieszę się z tego drugiego – wspominał trzykrotny mistrz olimpijski. – Przy tym z pierwszej serii nie pomogły warunki, choć w skokach też jeszcze czegoś zabrakło – zakończył.

Jutro na skoczni w Niżnym Tagile jeszcze jeden konkurs indywidualny, więc i szansa na zemstę Piotra Żyły, pewność Dawida Kubackiego oraz dołożenie brakujących elementów Kamila Stocha. Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na 15:30, a kwalifikacje na 14:00.

Źródło: TVP/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.