Piotr Żyła o wolnej niedzieli: “Schabowy, bażant i będę kibicował”

fot. Sportsinwinter.pl

Obchodzący dzisiaj 34 urodziny Piotr Żyła uczcił swoje święto dwoma świetnymi skokami, które w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zawodów dały mu 3 miejsce. Dzisiejszy jubilat, jak zwykle w rozmowach z dziennikarzami, tryskał dobrym humorem.

fot. Sportsinwinter.pl

Żyła nie był rozczarowany tym, że Polakom nie udało się wygrać. – Wszyscy walczyliśmy najlepiej jak potrafimy i wywalczyliśmy drugie miejsce – powiedział Wiślanin, który nawiązał też do słynnej atmosfery konkursów w Zakopanem. – Jest pięknie, magicznie i choć trochę brakuje trąbek, to na podium zawsze się dobrze stoi, także jest bajka – kontynuował nasz zawodnik. Wielu skoczków nie radziło sobie z trudnymi warunkami, panującymi na Wielkiej Krokwi, ale dla najstarszego z Polaków nie stanowiły one dużego utrudnienia. – W końcu mamy zimę, to śnieg musi sypać, bo jakby nie sypał to by nie było zimy – w swoim stylu skwitował Żyła.

Popularny “Wiewiór” nie weźmie udziału w jutrzejszym konkursie indywidualnym, gdyż został wczoraj zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon. – Na pewne rzeczy człowiek nie ma wpływu, życie toczy się dalej – tak Żyła podsumował całą sytuację, znajdując jednocześnie pozytywne strony wolnej niedzieli. – Schabowy, bażant i będę kibicował – opisał swój plan na jutro Polak. Pytany o swoje urodziny po raz kolejny błysnął dobrym humorem. – Zaprosiłem ludzi, ale nie przyszli – w ten sposób Żyła nawiązał oczywiście do pustych trybun pod zakopiańską skocznią.

Z Zakopanego dla sportsinwinter.pl, Mateusz Król

Źródło: informacja własna