Piotr Żyła: “Na podsumowania czas nie przyjdzie, bo nie ma czasu”

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Piotr Żyła wraz z reprezentacją Polski zajął 4 miejsce podczas konkursu drużynowego w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Uzyskał w nim 121,5 i 119,5 metra. Jak wszyscy nasi zawodnicy był zawiedziony swoim rezultatem, choć wiedział, że od początku nie prezentował się najlepiej na obiekcie Bergisel. 

Żyła nie ukrywał zawodu z powodu dzisiejszych wyników, ale jednocześnie podkreślał, że na treningach wszystko wyglądało podobnie. – Od początku rywalizacji w Innsbrucku moje skoki nie były najlepsze, nie na takim poziomie, jak bym chciał – mówił. – O wyniki testów, które mogłyby wykazać, co stało się na przestrzeni ostatniego tygodnia trzeba by pytać trenera. Ja czuję się dobrze – zapewnił. Dla Żyły to już szósty konkurs drużynowy rangi mistrzostw świata i trzeci, po którym nie stanie na podium.

Zapytany o ewentualną specjalną rozmowę ze Stefanem Horngacherem po kwalifikacjach odpowiedział, że rozmawiają często. – Rozmowy z trenerem zawsze dają dużo, nie będę może zdradzać, o czym mówiliśmy, ale one pomagają. Na podsumowania czas teraz nie przyjdzie, bo po prostu go nie mamy. – Wiadomo, że chciałoby się wygrywać i stać na podium, ale dzisiejszy dzień jest już dla nas historią. Nie mam dużo do zmiany, bo wiem, że stać nas na dobre skoki i powalczymy w Seefeld – zapowiedział.

Rywalizacja po konkursie drużynowym przeniesie się do Seefeld, gdzie na Toni Seelos-Olympiaschanze po jutrzejszym dniu wolnym, rozpoczną się treningi. Konkurs indywidualny przewidziano na 1, a mikstowy na 2 marca. Całe mistrzostwa potrwają 2 doby dłużej.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl,
Jakub Balcerski
 

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.