Piotr Żyła na podium Grand Prix. “Jeszcze wiele pracy przede mną”

FIS Grand Prix w skokach narciarskich 2018 dobiegło końca. Triumfatorem cyklu został Jewgienij Klimow. Także Polacy mieli swoją radość. Na trzecim stopniu podium znalazł się bowiem Piotr Żyła.

Jedno zwycięstwo i trzy miejsca na podium – głównie te rezultaty pozwoliły Piotrowi Żyle na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Polak zgromadził w sześciu konkursach 382 punkty. – Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się stanąć na podium klasyfikacji generalnej – mówił Piotr dzisiaj podczas konferencji po odwołaniu konkursu w Klingenthal. Prowadzący konferencję pytał, jakie znaczenie ma dla naszego zawodnika taki sukces. – Cieszę się, ale mam jeszcze wiele pracy do wykonania przed zimą – odpowiadał Żyła. W czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej LGP znaleźli się jeszcze Kamil Stoch (4., 376 pkt), Dawid Kubacki (8., 257) oraz Stefan Hula (9., 197).

Polacy, mimo sporej absencji w konkursach tegorocznej edycji FIS Grand Prix, zdecydowanie wygrali klasyfikację generalną cyklu. Chociaż przez moment Japończycy się zbliżali, to ostatnie starty pozwoliły na triumf z przewagą 577 punktów. Podium uzupełnili Niemcy. Prowadzący konferencję w Klingenthal nie omieszkał zauważyć, że nasza reprezentacja zwyciężyła z tak ogromną przewagą i zapytał, z jakim nastawieniem nasi skoczkowie przystąpią do zimy. – Wiem, że jesteśmy mocni, ale cel na zimę się nie zmieni. Będziemy chcieli walczyć i pokazać nasze najlepsze skoki, na jakie będzie nas stać – powiedział Piotr Żyła.

Z Klingenthal dla Sportsinwinter.pl,
Paulina Ślezińska

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.