Piotr Żyła: Dobrze tak na koniec sezonu skoczyć i… ustać

SONY DSC

(fot. Mateusz Król)

Piotr Żyła uczcił koniec sezonu w Planicy rekordem życiowym (ustanym!) podczas ostatniego konkursu Pucharu Świata w tej kampanii. Po skokach i ceremonii, na której nagrodzony został za zdobycie Pucharu Narodów z całą naszą kadrą oraz 3 miejsce w PŚ w lotach narciarskich, podsumował sezon oraz swój niezwykle długi lot.

Rekord życiowy Piotra Żyły do dzisiaj wynosił 245,5 metra. Polak mógł go poprawić już wcześniej podczas rywalizacji na słoweńskim obiekcie, ale podparł próbę na 247,5. Dziś poleciał jednak o 0,5 metra dalej i wylądował, z czego był zadowolony po całej rywalizacji. – Dobrze skończyć sezon takim lotem i jeszcze go ustać – mówił. – To był udany weekend i mogłem cieszyć się dalekimi lotami.

Żyła stanął na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich, co podsumował w swoim stylu. – To na pewno fajne uczucie. Moje loty były lepsze, gorsze, ale zazwyczaj czwarte – śmiał się Wiślanin.

Polak skomentował także decyzję o zatrudnieniu jako pierwszego trenera Czecha Michala Doleżala. – To dobry pomysł, a my musimy zacząć się przygotowywać do następnego sezonu. Chcemy wykonać jeszcze więcej pracy niż w tym – podsumował.

Na pytanie o konsultacje związku z zawodnikami w sprawie nowego trenera odpowiedział jedynie, że “wie, że w środę mają już trening”. Pozostaje mu zatem życzyć powodzenia w budowaniu formy na kolejny sezon.

Z Planicy dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.