Piotr Żyła: Dali mi, żeby dziennikarze nie zadawali głupich pytań

DSC_0075

Piotr Żyła zaliczył świetny występ w dzisiejszym konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem. W bardzo dobrym humorze odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej. 

Gdyby były to zawody indywidualne Piotr Żyła zająłby dzisiaj drugie miejsce. Lepszy byłby jedynie Peter Prevc. Piotrek podkreślił równiż, że drugie miejsce drużyny nie pozostawia niedosytu. – Oceniam dzisiejsze moje skoki na bardzo dobre. Można powiedzieć jedne z lepszych w tym sezonie ale również całej drużyny. Każdy z nas wykonał dobrą robotę i to była podstawa do tego, żeby walczyć tutaj o to podium. Jest drugie miejsce i jesteśmy bardzo zadowoleni – mówił na konferencji. Atmosfera panująca na Wielkiej Krokwi w Zakopanem była dzisiaj magiczna. Z zachwytu nie mógł wyjść również Żyła. – Rewelacyjna atmosfera, rewelacyjnie się skacze przy polskiej, zakopiańskiej publiczności. Po prostu coś pięknego.

W dzisiejszym konkursie Polacy po raz pierwszy w historii startowali w żółtych plastronach jako liderzy Pucharu Narodów. Nasi zawodnicy jednak przywiązują do tego większej wagi. – Akurat nie patrzyłem jaki mam kolor koszulki ale wiadomo, że to może być w pewnym sensie ze stresu, bo to tak czasami oddziałuje. Udało się dzisiaj te emocje naprawdę odsunąć na bok i skupić się na tym co jest dla mnie naprawdę ważne, czyli na takich skokach, jakie umiem. Dziś moje skoki były bardzo dobre i z tego jestem bardzo zadowolony – mówił z uśmiechem Żyła. Dodał również, że dzisiejszy konkurs już oddziela grubą kreską i myśli już o jutrzejszym konkursie indywidualnym. – Trzeba trochę zejść na ziemię, pomyśleć co trzeba zrobić i wtedy do jutrzejszego konkursu przygotować się oddzielnie. Dzisiejszy konkurs jest już tak naprawdę historią. Jutro nowy dzień, nowe zawody, także do jutrzejszych zawodów trzeba na nowo się przygotować, rozgrzać i słoik papryki zjeść – żartował.

Polacy przegrali zwycięstwo z Niemcami o zaledwie 5 punktów ale nasi zawodnicy nie byli rozczarowani. – My jesteśmy zadowoleni z tego, że udało nam się drugie miejsce wywalczyć. Tak naprawdę Niemcy skakali dzisiaj naprawdę dobrze. Każdy z nich skakał na bardzo wysokim poziomie. My również skakaliśmy na bardzo wysokim poziomie i oni wygrali z naprawdę małą przewagą. My wygraliśmy w Niemczech, oni tu, także jesteśmy podzieleni – stwierdził. Na pytanie jak radzi sobie z dużym zainteresowaniem wokół swojej osoby odpowiedział, że już trochę nauczył się tego, jak powinien sobie radzić. – Mam już trochę doświadczenia z poprzednich lat i z tego powodu trochę jest łatwiej. Cały czas się uczę różnych rzeczy. Myślę, że radzę sobie z tym dobrze.

Piotr Żyła na konferencji zjawił się z ciupagą, co wzbudziło zainteresowanie dziennikarzy. Skąd takie narzędzie w jego rękach? – Dali mi, żeby dziennikarze nie zadawali głupich pytań – śmiał się i dodał – Wczoraj odpowiadałem krótko i konkretnie. Dzisiaj pytania były bardzo fajne, więc jeszcze ciupagi nie obsłużyłem – zakończył żartobliwie.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl
Mateusz Król 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.