Pierwszy sprawdzian fińskich biegaczy za nami. Kylloenen i Hakola najlepsi w sprincie

Hiihdon Suomen Cup

Hiihdon Suomen Cup

Anne Kylloenen oraz Ristomatti Hakola odnieśli zwycięstwo w pierwszym sprawdzianie formy przed sezonem 2019/2020 – sprincie stylem dowolnym. W zawodach wzięli udział także m.in. mistrz olimpijski oraz medalistka mistrzostw świata juniorów.

W Vuokatti odbył się dziś pierwszy sprawdzian formy fińskich biegaczy. Kobiety oraz mężczyźni rywalizowali w sprincie stylem dowolnym na półtorakilometrowej trasie. W eliminacjach zdecydowanie najszybsi okazali się Anne Kylloenen i Ristomatti Hakola, którzy potwierdzili dobrą formę w kolejnych biegach, ostatecznie zwyciężając w dzisiejszych zawodach. Wśród biegaczek na podium stanęły również doświadczona Laura Mononen, a także Vilma Nissinen. Do finału dotarła również dwudziestoletnia Anita Korva – trzykrotna medalistka mistrzostw świata juniorów w Lahti. Młoda reprezentantka Finlandii ostatecznie została sklasyfikowana na szóstym miejscu. 

W rywalizacji biegaczy za plecami Hakoli w czołowej trójce uplasowali się także Juho Mikkonen oraz mistrz olimpijski i świata Iivo Niskanen. Jutro w Vuokatti odbędzie się rywalizacja drużynowa. Warto przypomnieć, że najprawdopodobniej to Muonio, gdzie obecnie do sezonu przygotowuje się m.in. Krista Parmakoski, będzie najważniejszym sprawdzianem dla Finów. Tam zobaczymy również reprezentantki Polski.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.