Pierwsze skoki z Horngacherem – gdzie i kiedy?

SAM_1929Wiele emocji budzi pojawienie się nowego trenera polskich skoczków narciarskich. Stefan Horngacher przybył kilka dni temu do naszego kraju aby przeprowadzić pierwsze testy z naszymi reprezentantami. Znane są już kolejne kroki kadry.

Stefan Horngacher był wyborem większości osób pracujących przy skokach narciarskich w naszym kraju. Jego zadaniem będzie odbudowanie dobrej atmosfery w grupach i wzmocnienie kontaktów między wszystkimi oddziałami pracującymi ze skoczkami. Od klubów po wszystkie kadry narodowe. Po pierwszych spotkaniach z naszymi sportowcami mówił, że chce zbudować polski system. – Jest tu całkiem miło. Chcę cały czas iść do przodu. Za nami wiele rozmów, a także pierwsze treningi, najpierw z Kamilem Stochem, potem też z pozostałymi zawodnikami. Przeprowadziliśmy również testy fizyczne i teraz musimy je omówić oraz przygotować dobre plany przygotowań. Wybierzemy najlepszych zawodników, którzy znajdą się w kadrach narodowych – tłumaczy Stefan Horngacher. – Myślę, że takie testy i sama platforma do ich przeprowadzania to było coś nowego dla wszystkich zawodników. W tym momencie to nie jest istotne, kto wypadł najlepiej w testach, po prostu każdy z zawodników powinien się cały czas poprawiać – dodał.

W ten weekend Stefan Horngacher wróci do Niemiec, gdzie mieszkał i pracował przez ostatnie 10 lat. Musi dopełnić pewne formalności z niemiecką federacją i wróci do nas na przełomie kwietnia i maja. Składy kadr poznamy pod koniec obecnego miesiąca. Pierwsze zgrupowanie zaplanowano początkiem maja w Szczyrku. Odbędzie się ono jednak poza skocznią. – Plan jest taki, że pierwsze skoki oddamy w połowie maja w Szczyrku. Musimy spędzić wspólnie trochę czasu, potrenować, zobaczyć, jak zawodnicy prezentują się na skoczni. Dopiero potem będę mógł ocenić, do jakich celów będziemy dążyć w kolejnych sezonach – mówił Horngacher.

Źródło: PZN/ Skokinarciarskie.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.