Pierwsze podsumowanie klasyfikacji generalnej PŚ w skokach narciarskich

17 listopada zawodami w Wiśle na dobre rozpoczął się olimpijski sezon w skokach narciarskich. Do tej pory rozegrano 6 z 31 jeden zawodów. Tym samym przyszedł czas nie pierwsze podsumowanie.

W tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich zawodnicy walczyć będą o punkty pucharowe w 31 zawodach zarówno drużynowych jak i indywidualnych. Od rozpoczęcia sezonu minęły trzy weekendy i co za tym idzie mamy już za sobą 6 konkursów: 2 drużynowe i 4 indywidualne.

W konkursach drużynowych do tej pory nie mieli sobie równych Norwegowie, którzy w niezmienionym składzie: Robert Johanson, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Johann Andre Forfang dwukrotnie zwyciężali.

Początek sezonu zazwyczaj obfituje w zaskakujące triumfy w zmaganiach indywidualnych. Pierwsze zawody w tym sezonie należały do Japończyka Junshiro Kobayashiego, drugie natomiast do, można powiedzieć, weterana skoków narciarskich, czyli 34- letniego Jerneja Damjana ze Słowenii. W konkursach indywidualnych bardzo dobrze spisują się Niemcy. W ostatnich konkursach w Rosji podium należało przede wszystkim do Niemców (dwukrotnie Richard Freitag i Andreas Wellinger) i Norwegów (Daniel Andre Tande i Johann Andre Forfang).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na ten moment na prowadzeniu znajduje się Niemiec Richard Freitag z dorobkiem 270 pkt. zaraz za nim plasuje się jego rodak Andreas Wellinger (239 pkt.). Podium zamyka Norweg Daniel Andre Tande z łączną liczbą 220 pkt. Jeśli chodzi o naszych reprezentantów to miejmy nadzieję, że trzymają rozwinięcie się formy do Igrzysk Olimpijskich. Do tej pory najlepszy z Polaków Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej zajmuje 6. miejsce z 143 pkt. Piotr Żyła zamyka pierwszą dziesiątkę ze 101 pkt. 12. pozycja należy do Dawida Kubackiego (94 pkt.), 15. do Macieja Kota (70 pkt.), 20. do Stefana Huli (50 pkt.) oraz 37. miejsce do Jakuba Wolnego (7 pkt.). Dużym powodem do zadowolenia jednak jest fakt, że do tej pory wszyscy reprezentanci Polski startujący w zawodach, kwalifikuje się do nich i zdobywają pucharowe punkty.

W Pucharze Narodów dominują do tej pory Niemcy z 1472 pkt. Po piętach depczą im Norwegowie ze startą 70 pkt. Trzeci natomiast są Austriacy, którzy nie zdobyli jeszcze 1000 pkt. (986 pkt.). Polacy zajmują miejsce zaraz za podium (965 pkt.). Do tej pory punktowało 12 drużyn.

Klasyfikacja generalna PŚ

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.